Zdravie

Ako o pleť starať v nepriaznivom počasí

Že naša pleť dostane v chladných mesiacoch poriadne zabrať, o tom určite nie je pochýb. Čo teda robiť, keď je vonku nepriaznivé počasie a ako pleť dobre a správne chrániť? Najlepšie je samozrejme vyhýbať sa mrazom čo najviac, ale nie vždy je to možné.

Niekedy je treba tiež vyraziť na hory a užívať si zimných radovánok, niekedy sme nútení zdržiavať vonku z dôvodov pracovných, alebo preto, že napríklad musíme čakať niekde na zastávke a podobne. Mrazom sa proste nevyhneme, a často im musíme čeliť. Ako správne v týchto mrazivých dňoch teda o svoju pleť starať? Svoju pleť čistite jemne. Používajte viac umývacie gély na tvár, alebo jemná mlieka.

Vyberajte si prípravky, ich ž zloženie je skôr na rastlinnej báze. To, že sa v zime nemajú používať hydratačné prípravky, sú len povery a ide o holý nezmysel. Naopak je nutné, pleť dostatočne hydratovať. Na zimu majte krém, ktorý je hutný a vašu pleť dostatočne vyživí. Krém na pleť naneste minimálne pol hodiny pred odchodom na mráz.

Krém nechajte do pokožky poriadne vstrebať a až potom, naneste make-up tak, ako ste zvyknutá. Peeling je nutný vykonávať v každom období. V zime ale používajte taký, ktorý má len jemná zrniečka. Tie veľké, by vaši pleti mohli v zime uškodiť.

Vyhýbajte sa v mrazivých dňoch dlhým kúpeľom, aj keď vás to samozrejme veľmi láka, ak sa predsa len rada nahrievajú v teplej vode, snažte sa čo najrýchlejšie po kúpeli vašej pleť premazať hutným hydratačným krémom. Ten dokáže zázraky.

Ak ste vystavená mrazu, snažte sa pleť čo najviac chrániť šálom, či šatkou, do ktorého schováte svoju tvár a nebojte sa ani v zime nosiť slnečné okuliare. Vaše oči totiž nepotrebujú byť chránené iba pred slnkom, ale dokonca aj pred mrazom. Veľký pozor tiež venujte vašim perám, ktoré vyživujte balzamy a ostatnými výživy, ktoré sú v zime veľmi potrebné. Pery vám v mraze ľahko popraskajú a nevyzerajú vôbec pekne, preto ich treba dostatočne chrániť.