Voľný čas Zdravie

Urobte niečo pre svoje zdravie a zamierte do kúpeľov

Aj vám dáva zabrať tohtoročná zima? Sychravé počasie, ktoré sme mali veľkú časť zimy, predstavuje pre organizmus zrejme ešte väčšiu záťaž, než mráz. To si priam žiada urobiť niečo extra pre svoje zdravie.

Minerálna voda v Turčianskych Tepliciach má výnimočné účinky

Viete, čo by v tomto období bolo z hľadiska zdravia ideálne? No predsa úžasný kúpeľný pobyt. Pýtate sa kde? Čo takto Turčianske Teplice? Ide o jedno z našich najstarších kúpeľných miest, takže tunajšie kúpele sa môžu pochváliť dlhou tradíciou. A stále majú čo ponúknuť.

Na liečbu sa v Turčianskych Tepliciach v prvom rade používa termálna minerálna voda so širokospektrálnymi liečivými účinkami, za ktoré vďačí najmä vysokému obsahu minerálnych látok a to až na úrovni 1 524 mg/l. Len pre predstavu, aby mohol byť minerálny prameň považovaný za liečivý, potrebuje obsah minerálnych látok 1 000 mg/l. Turčianska minerálna voda je tak v tomto smere nadpriemerná.

Prečo navštíviť kúpele v Turčianskych Tepliciach?

Na Slovensku máme množstvo dobrých termálnych kúpeľov s rôznymi špecializáciami. Turčianske kúpele by ste rozhodne mali navštíviť v prípade pohybových, neurologických, tráviacich, či gynekologických problémov. Áno, takýto široký „záber“ má tunajšia minerálna voda. A okrem toho môže podporiť liečbu pri onkologických, či psychických chorobách.

Na kúpeľný pobyt môžete do Turčianskych Teplíc zavítať nielen ako poistenec na predpis od lekára, ale aj ako samoplatca. Okrem toho, že po pobyte pocítite pozitívne účinky na váš organizmus, môžete počítať aj s vysokou kvalitou poskytovaných služieb.

Súčasťou kúpeľov je aj Spa&Aquapark a v Turčianskych Tepliciach je pravidelný kultúrny program. O zábavu tak budete mať postarané počas celého pobytu. A keby vám to náhodou nestačilo, Turčianske Teplice sú obklopené nádhernou prírodou a milovníci histórie nájdu v ich okolí množstvo kaštieľov, skanzenov, či hradov.

Zdroj obrázka:

Autor: Dusan Petkovic / Shutterstock.com