Bývanie

3 tipy ako oživiť interiér po dlhej zime

Tohtoročná zima nebola taká, na akú sme boli zvyknutý pre pár rokmi. S blížiacim sa záverom februára už pomaly, ale isto uvažujete nad tým, ako si oživiť interiér po dlhej zime. Všetko je okolo vás zrazu fádne a jediné, čo dokázalo váš interiér trošku rozveseliť a skrášliť, boli vonné sviečky v zimnom dizajne.

Ako oživiť interiér po dlhej zime? Máme pre vás pár tipov, ako na to.

  1. Čerstvé kvety 

Nič viac nedokáže rozžiariť interiér, ako kytice z čerstvých kvetov. Skúste si kúpiť buď vopred urobené a vystavené kytice, alebo si dajte vyrobiť kytice z kvetov, ktoré máte radi a ktoré vám rozžiaria váš fádny, pochmúrny interiér.

Odporúčame narcisy, tulipány, ale nezabúdajte ani na prvosienky, či kvitnúce hyacinty v kvetináčoch.

Privolajte do interiéru jar a zavítajte do kvetinárstva, kde vám vyrobia pekné kytice z čerstvých kvetov. Poprípade využite možnosť doručenia kvetov priamo domov.

  1. Nové závesy s jarnými motívmi 

Ak chcete interiér oživiť po dlhej zime, kúpte si nové závesy s jarnými motívmi, napríklad s motívmi jarných kvetov. Závesy majú za úlohu nielen chrániť pred zvedavými pohľadmi z ulíc a pred slnkom, ale slúžia aj ako dekorácia okien. Skúste si preto fádne jednofarebné závesy nahradiť novými s jarnými motívmi. Uvidíte, že záver zimy zvládnete omnoho lepšie, keď budete vedieť, že v interiéri sa vám už zjarnieva. Závesy s jarnými motívmi spolu s krásnymi kyticami vám interiér príjemne skrášlia.

  1. Prehozy a deky v pastelových farbách 

Vnímate, že cez zimu sa skôr prikláňate k fádnym, neutrálnym farbám? Odporúčame vám kúpiť si nové prehozy na gauč, posteľ a deky. Skúste pastelové farby, tie neutrálne ladený interiér „rozbijú“ a zároveň príjemne skrášlia.

Farbami by jar mala hýriť, preto skúste priniesť do vášho interiéru viac bytového textilu v pastelových farbách.

Odporúčame kúpiť aj nový behúň na jedálenský stôl.

Privítajte vo vašom interiéri dlho očakávanú jar. Skúste pridať do interiéru viac kvetov a zamerajte sa na bytový textil v pastelových farbách.