Zdravie

7 vecí, ktoré robíte zle počas chudnutia

Takmer každá žena by si priala aspoň trochu schudnúť. Možno, že medzi tieto ženy patríte aj vy. Nerobíte ale sedem najhlavnejších chýb?

Autor obrázku: Play Among Friends Paf

Zlé raňajky

Ráno ako vždy nestíhate, a tak si rýchlo namažete kúsok chleba a po ceste do práce ho rýchlo (a ešte za jazdy) zjete. Raňajky sú ale pre telo základ a dodá mu potrebnú energiu, ktorá mu po večeri schádzala. Raňajky štartuje váš deň a ten sa podľa toho potom bude odvíjať. Rozhodne si nevezmete potrebnú energiu z rožku so šunkou, správna raňajky sa skladá z rôznych chutí.

Iba kardio

Cvičíte každý deň, ale iba kardio. Bez silového tréningu toho ale moc nedokážete. Kombináciou aeróbneho a neaerobního cvičenia zhodíte kilá omnoho rýchlejšie.

Samá ľahká váha

Aj napriek tomu, že chodíte do posilňovne, robíte ďalšiu chybu, kvôli ktorej nechudnete, ako chcete. Používanie ťažších činiek je oveľa účinnejší, než keď ľahší zdvíhate niekoľkokrát za sebou. Dokázal to prieskum amerických vedcov.

Nejete pred cvičením

Výskumy univerzity v Arkansase potvrdili, že to, že sa nesmie jesť pred cvičením, je len mýtus. Výskum naopak potvrdil, že ženy, ktoré sa 30 minút pred cvičením najedli, spálili omnoho viac kalórií, než tie, ktoré sa najedli až potom.

Autor obrázku: Learn English at DCU

Cvičíte osamote

Cvičenie v skupinkách motivuje a vyhecuje. Ak budete cvičiť doma pri DVD, môžete v priebehu stratiť motiváciu a poviete si, že vás rovnako nikto nevidí a nemáte sa dôvod hecovať. Pokiaľ vám ale nevyhovujú veľké skupinky v telocvični alebo štúdiu, skúste zapojiť aspoň aktívny kamarátku.

Stres

Vypäté situácie a stres chudnutie moc neprospievajú. Stres je navyše najväčším zabijakom chudnutie. Potom sa nemôžete čudovať, že vaše chudnutie nevyzerá tak, ako by ste si priala. Naučte sa meditovať alebo bojovať so stresom. Akonáhle to zvládnete, hneď sa dostaví vaše vysnívané chudnutie.

Nepite diétne

Pitím coly light chudnutie tiež ohrozíte. Umelé sladidlá totiž dokážu urobiť ešte väčšie paseku, než normálne prirodzená sladidlá. Ak chcete naozaj piť tak, aby ste chudla, najlepšie pre vás bude voda.