Zdravie

Má váš partner problémy pri sexe? Niekedy pomôže len lekár

Aj keď si to mnohé páry nepriznajú aj milostný život má veľký vplyv na celkové fungovanie vzťahu. Do tejto „oblasti“ vzťahu však môžu časom prehovoriť zdravotné problémy. A často sa týkajú mužov.

Ak je porucha erekcie spôsobená obmedzeným prítokom krvi, je nutné navštíviť lekára

Ak má váš partner problém, ktorý mu znemožňuje podávať v posteli adekvátny „výkon“, dostať ho k lekárovi bude zaručene ťažké. Pre mužov je to extrémne chúlostivá záležitosť a úspech je ak sa o tom budú rozprávať aspoň s vami.

Aj keď niekedy na problémy s erekciou stačí napríklad len zmena životosprávy, sú prípady, pri ktorých je návšteva lekára nevyhnutná. To sa týka aj vaskulárnej poruchy erekcie. Ide o problém, pri ktorom je obmedzený prítok krvi do penisu. Jej množstvo je tak nedostatočné na to, aby vyvolalo erekciu.

Našťastie existuje spoľahlivé riešenie (ak teda vášho partnera dostanete k lekárovi). Tým riešením je terapia rázovými vlnami. Ide o neinvazívny a bezbolestný zákrok, pri ktorom sa na rôzne miesta penisu aplikujú fokusované rázové vlny s nízkou intenzitou. Tieto vlny stimulujú tvorbu nových ciev, čím sa odstráni problém s nedostatočným prítokom krvi. Výhodou tejto terapie je, že nie je pri nej potrebná anestéza a ani následná rekonvalescencia.

Aj skrátená uzdička môže spôsobovať problémy

Podobne je na tom aj problém so skrátenou uzdičkou. Môže spôsobovať nedostatočnú stimuláciu pri pohlavnom styku, ale môže sa prejaviť aj opačne, zvýšenou citlivosťou, z ktorej plynie predčasná ejakulácia.

Každopádne, tu najlepšie pomôže operácia uzdičky. Ide o chirurgický zákrok, ktorý prebieha v lokálnej anestézii. Trvá len pár minút a lekár počas neho vykoná krátky horizontálny rez tak, aby uzdička nespôsobovala žiadny ťah. K sexuálnemu životu sa muž môže vrátiť po 2 – 3 týždňoch.

Zdroj obrázka:

Autor: Pixel-Shot / Shutterstock.com