Voľný čas

Kde stráviť jesennú dovolenku? Predsa na chate v Oščadnici

Aj keď počasie na začiatku septembra vyzeralo skôr letne, teraz nám počasie pripomína jeseň. Aj keď teraz nám situácia neumožňuje cestovať do zahraničia, môžeme podporiť cestovný ruch na Slovensku a oddýchnuť si doma.

Ak chcete stráviť jesennú dovolenku u nás na Slovensku, choďte na chatu do hôr, konkrétne do Oščadnice.

Chata mimo civilizácie 

Dokonalý oddych poskytujú predovšetkým chaty mimo civilizácie. Vyberajte preto chatu niekde v horách, kde je síce prístupová cesta, ale nemáte v okolí žiadnu frekventovanú cestu.

Vyberte si menej frekventované lokality, v ktorých nájdete vysnívaný pokoj, no zároveň sa tam bez problémov dostanete aj vlastným autom.

Chata mimo civilizácie v krásnej prírode je dokonalým oddychom najmä pre mestských ľudí, ktorí nemali taký kontakt s prírodou ako ľudia z vidieka.

Ak chcete chatu mimo civilizácie, vyberte si napríklad drevenú chatu v Oščadnici. Kysucká príroda je krásna a má čo ponúknuť turistom, ale aj milovníkom prechádzok v lese, či hubárom.

 Drevenice Oščadnica

 Kysuce sú krásny kraj, kde sa ešte zachovala kultúra našich predkov. Ak ste neboli ešte vo Vychylovke, rozhodne tam zavítajte. Ak teda chcete moderné ubytovanie v Oščadnici, vyberte si niektorú z Dreveníc Oščadnica. Ponúknu vám oddych v lone prírody a umožnia vám oddýchnuť si od mestského smogu. Drevenica Oščadnica má kapacitu maximálne 9 ľudí. Vo všetkých troch dreveniciach, ktoré majú, sa tak môže ubytovať až 27 ľudí.

Vonku nájdete altánok s posedením a krbom, kde môžete tráviť čas počas jesenných večerov. Ak máte deti, oceníte prítomnosť preliezok a hojdačiek.

Ak by ste si chceli dopriať kúpanie pod holým nebom, máte možnosť prenajať si aj kúpaciu kaďu.

Ak chcete stráviť jesennú dovolenku mimo civilizácie a v prírode, vyberte si chatu na Kysuciach. Drevenice Oščadnice ponúkajú pokoj a relax pre rodiny s deťmi.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  TTstudio / Shutterstock.com