Voľný čas

Zimná dovolenka na Slovensku? Odporúčame tieto miesta

Koniec januára je realitou a ak ste ešte počas tejto zimy neabsolvovali žiaden oddych mimo domova, teraz je ten správny čas. Ak potrebujete vypadnúť zo stereotypu a oddýchnuť si aj od práce, máme pre vás tipy na zimnú dovolenku na Slovensku.

Vysoké Tatry – klasika, kde si nielen zalyžujete

Ak chcete ísť vyslovene za snehom, odporúčame Vysoké Tatry. Lyžovanie vo Vysokých Tatrách je zabezpečené na viacerých zjazdovkách a lokalitách mesta Vysoké Tatry. Okrem Štrbského Plesa a Predného Soliska si môžete užiť lyžovačku v Tatranskej Lomnici a čerešničkou na torte je lyžovačka z Lomnického sedla, ktorá je vhodnejšia skôr pre skúsených lyžiarov.

Vo Vysokých Tatrách si ale môžete užiť aj zimnú turistiku, samozrejme len po otvorených turistických zimných chodníkoch, ktoré nepodliehajú zimnej uzávere. Veľmi peknú túru môžete absolvovať aj s deťmi zo Štrbského Plesa na Popradské pleso. V zime je krásny aj vodopád Skok, na ktorý sa taktiež dostanete zo Štrbského Plesa.

V Smokovci absolvujte prechádzku na Hrebienok a na Zamkovského chatu. Ak pôjdete s deťmi, postačí prísť k Rainerovej útulni, kde si pochutnáte na typickom teplom bylinkovom čaji.

Na Hrebienku sa môžete pokochať Tatranským ľadovým dómom a cestu dole môžete absolvovať aj na sánkach.

Vysoké Tatry ponúkajú teraz v zime nielen príjemnú lyžovačku a zimnú turistiku, ale aj wellness, ktorý si práve v tomto chladnom období užijete viac ako kedykoľvek inokedy.

Chaty v Liptovských Revúcach

Ak by ste chceli ísť inde ako do Vysokých Tatier, krásnu zimnú dovolenku si užijete aj v Liptovských Revúcach. Nachádzajú sa kúsok od Donovál a okolie lemuje pohorie Veľkej Fatry. Nájdete tu pokoj, ticho a vychutnáte si príjemné chvíle s rodinou v prenajatej chate. Pekná chata na víkend, ale aj na viac dní zaujme príjemnou cenou a pekným vybavením, takže vám tu nebude nič chýbať. Zurčiaci potok a blízkosť lesa, kde môžete stretnúť aj lesnú zver, sú vhodným miestom pre oddych najmä pre ľudí žijúcich v mestách.

A ak sa budete chcieť aj okúpať, oceníte prítomnosť kade, v ktorej sa dá kúpať celoročne, čiže aj cez zimu.

Zdroj obrázka:

Autor: zedspider / Shutterstock.com