Voľný čas

Hľadáte letnú dovolenku? Tohtoročným favoritom bude Grécko a jeho ostrovy

Aj keď máme stále ešte zimu, nie je nič nezvyčajného pozerať letné dovolenky už teraz. Cestovné kancelárie už totiž predstavili ponuku letných dovoleniek a je si z čoho vyberať.

Ak hľadáte letnú dovolenku aj vy, skúste tento rok pozrieť ponuku dovoleniek do Grécka a na jeho ostrovy. Aj keď posledné roky bolo medzi Slovákmi obľúbené najmä Chorvátsko a Turecko, tohtoročným favoritom bude Grécko a jeho ostrovy.

Z ostrovov je obľúbená najmä Kréta

Tento grécky ostrov dlhé roky láka turistov. Ponúka krásne priezračné more, čisté pláže, ale aj zaujímavé historické pamiatky. Vedeli ste, že ostrov Kréta je najväčší v Grécku a má vyše 150 km pláží? Výber letovísk je potom o to náročnejší, lebo ich je veľa a všetky ponúkajú nielen krásne pláže, ale aj čisté more. Nemusíte sa obávať, že by vám na Kréte bolo zima. Patrí k najteplejším miestam Európy.

Z letovísk vám odporúčame práve tieto Agios Nikolaos, Kavros, či Amoudara, ktorá ponúka okrem krásnych pláží aj historické pamiatky. Prvé menované stredisko patrí k tým, kde je bohatý nočný život. Odporúčame aj návštevu hlavného mesta Kréty – Heraklionu, v ktorého blízkosti nájdete aj známy palác Knossos. Letná dovolenka na Kréte má čo ponúknuť nielen rodinám s deťmi, milovníkom histórie, ale aj milovníkom leňošenia na pláži.

Ak zavítate na juh, odporúčame vám návštevu Plakias, kde nájdete prekrásne štrkové pláže, či najjužnejšie mesto Európy Ierapetra, kde vás zaujme najmä pláž s čiernym plieskom, či benátska pevnosť v blízkosti prístavu.

Kam ísť, ak by ste chceli skôr pevninu?

Zo stredísk v Grécku, ktoré sú cenovo prístupné a zároveň pekné, sú Paralia, Olympská riviéra, či Chalkidiki. Nenechajte si ujsť aj návštevu krásnych kláštorov postavených na skalách – Meteora, či napríklad plavbu po mori pod majestátnym Olympom. Samozrejmosťou je aj návšteva Atén a slávnej Akropoly. Bude to zážitok na celý život.

Objednajte si dovolenku do Grécka už teraz, pretože cestovné kancelárie už teraz ponúkajú cenovo výhodné dovolenky do Grécka.

Veľkým plusom dovolenky v Grécku a na jeho ostrovoch je aj vynikajúca grécka kuchyňa, kde prevláda čerstvá zelenina. Za vyskúšanie stojí tzatziki, klasický grécky šalát, či grécke národné jedlo, tzv. musaka.

Zdroj obrázka:

Autor: Masson / Shutterstock.com