Voľný čas

Čo zohľadňovať pri výbere letnej dovolenky?

Prvý letný mesiac máme za nami, avšak pred nami sú nasledujúce dva. Letná sezóna automaticky znamená zvýšený záujem o letné dovolenky pri mori.

Ak ste ešte čakali a plánujete si objednať letnú dovolenku v blízkej dobe, čo všetko by ste pri jej výbere mali zohľadňovať?

Idete s deťmi, či bez detí?

Pri výbere letnej dovolenky treba zohľadňovať to, či idete s deťmi, alebo nie. Závisí aj od toho, či sú deti malé, alebo máte už odrastené deti. S maličkými deťmi odporúčame dovolenku s plnou penziou a ideálne hotel v blízkosti pláže, aby ste mali jednoduchší prístup na hotelovú izbu, či apartmán.

Ak ale máte staršie deti, pokojne môžete voliť ubytovanie s raňajkami, bez stravy, či polpenziu a môžete ochutnávať miestne špeciality.

Ak chcete ochutnávať miestne špeciality a zároveň si dopriať kúpanie na krásnych plážach, skúste Sardíniu. Dovolenka na ostrove Sardínia patrí k top ponukám cestovných kancelárií. Určite ste počuli o tom, že o Sardínii sa hovorí, že je európsky Karibik Stredomoria. Azúrovo modré more, krásny biely piesok (niekde dokonca aj ružový), luxusné jachty na pobreží a krásne skalné útvary – toto všetko je Sardínia. Ak chcete zažiť luxusnú dovolenku v Európe, práve Sardínia je pre vás najvhodnejšia.

Aký spôsob dopravy uprednostníte?

Pri výbere dovolenky treba zohľadňovať aj spôsob dopravy. Kým do Chorvátska alebo na sever Talianska môžete ísť bez problémov aj vlastným autom, napríklad na dovolenku na Maledivy by ste vlastným autom nemohli ísť.

Spôsob dopravy prispôsobujte vlastným požiadavkám. Vo všeobecnosti, letecká doprava je najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob prepravy, ale ak sa bojíte lietania, či nechcete byť príliš limitovaný váhovými limitmi pri lietaní, vlastné auto bude pre vás lepšia voľba.

Výber letnej dovolenky je niekedy zdĺhavejší proces, preto si to nenechávajte na poslednú chvíľu. Čím skôr si letnú dovolenku pri mori budete vyberať, tým lepší výber termínov a rezortov budete mať.

Zdroj obrázka:

Autor: Mila Supinskaya Glashchenko / Shutterstock.com