Bývanie

Praktické rady, ktoré pri upratovaní určite oceníte

Mnohé ženy ho berú ako relax, mnohé ako povinnosť. Upratovanie domácnosti je vždy na pleciach ženy, avšak v mnohých prípadoch pomáhajú aj partneri, či staršie deti.

Aké praktické rady môžete oceniť pri upratovaní vašej domácnosti?

Začnite vždy utieraním prachu

Aby ste si nečistoty z nábytku nepreniesli na čistú podlahu, začnite vždy utieraním prachu. Odporúčame použiť mierne navlhčenú švédsku utierku, aby nepoškodila nábytok z dreva, či drevotriesky. Utierajte prach vo všetkých miestnostiach a nezabúdajte túto handričku dôkladne prepierať, aby ste chumáče prachu neprenášali z jedného nábytku na druhý.

Ak budete mať poutierané všetky dekorácie a nábytok, môžete sa pustiť do ďalších činností.

Odporúčame vám na záver poutierať aj parapety a v prípade potreby aj okná, ak vám budú rosiť. Umývanie okien netreba realizovať každú sobotu, ale utieranie mokrých plôch na oknách každý deň.

Najskôr vysávajte a až potom umývajte podlahu

Pri údržbe podlahy je potrebné vždy začať najskôr vysávaním a až následne umývaním podlahy. Zjednodušíte si podstatne upratovanie tejto časti domácnosti, nakoľko veľké chumáče prachu si odstránite práve vysávačom. Následne tak budete môcť poumývať podlahu, ktorá je zbavená veľkých chumáčov prachu, či vlasov.

Nezabúdajte povysávať aj podlahu medzi jednotlivým nábytkom, skrinkami a raz za čas si odtiahnite aj väčší nábytok, aby ste mohli spraviť údržbu aj za ním. V prípade, že máte zasúvacie dvere, zjednodušíte si celý tento proces a jednoduchšie sa dostanete aj miesto pod interiérovými dverami.

Odporúčame vám čistiť hlavne priestor pod kuchynskou pracovnou doskou. Nezabúdajte ani na dôkladné čistenie varnej dosky, elektrickej rúry, či kuchynského drezu. Práve v posledne menovanom sa nachádza množstvo nečistôt a hlavne baktérií.

 

 

Zdroj obrázka:

Autor:VGstockstudio  / Shutterstock.com