Bývanie

Ako efektívne zútulniť izbu?

Zariaďujete izbu, avšak sa vám stále zdá prázdna a neútulná? Kúpili ste novú posteľ, komody, poličky, dekorácie, no aj tak v nej stále niečo chýba? Urobiť z izby miesto, z ktorého bude sršať komfort, pohodlie a útulnosť nie je také jednoduché. Prinášame vám preto tipy, ako z vašej spálne či inej izby urobiť to správne prostredie plné radosti a kľudu.

Poskytnite priestoru dotyk dreva

Nezáleží, aká veľká je vaša spálňa či obývačka! Prvky dreva jej dodajú ten správny pocit pokoja a tepla. Nemusí ísť o drahé drevené obklady na stenách, stačí zopár dekorácií a hneď bude priestor vyzerať útulnejšie. Ak ešte len miestnosť zariaďovať idete, môžete sa poobzerať po tapetách so vzormi dreva alebo môžete namiesto klasickej laminátovej podlahy zvoliť drevené parkety. Akýkoľvek drevený prvok, ktorý zvolíte, pomôže priestoru ožiť.

Svetielka nemusíte vyťahovať iba na Vianoce

Posteľ omotaná svetielkami, to znie ako z filmu. Jemné, nie príliš ostré svetielka, ktoré dodajú spálni nádych intimity dokážu zázraky. Okrem toho, skvelými dekoračnými prvkami sú sviečky. Dnes nájdeme sviečky rôznych tvarov, vôní a veľkostí. Aj to môže byť práve ten prvok, ktorý vaša izba potrebuje!

Ešte väčší komfort dosiahnete plošnými kobercami

Plyšové a chlpaté koberčeky rôznych veľkostí a tvarov sú veľkým hitom! Už nemusíte hľadať drahé, veľké koberce do spálne, ktoré zaplnia priestor, dnes je trendom skombinovať viaceré malé, rôznych materiálov a farieb, ktoré dodajú šmrnc, rozjasnia priestor a stále spĺňajú aj praktickosť, pretože udržia teplo.

Vaša spálňa potrebuje žiť!

Kvety a rôzne rastliny sú presne to, čo potrebuje každá miestnosť. Či už sa rozhodnete pre malé nenáročné kaktusy, ktorými zaplníte komodu alebo naopak túžite po rastlinách s obrovskými listami všemožných tvarov a farieb, fantázii sa medze nekladú. Nezabudnite však rastliny vyberať podľa možností izby, množstva svetla a vlhkosti.

Tipov, pre ktoré sa rozhodnete, je mnoho. Môžete tiež miestnosť zaplniť závesmi na okná, ktoré vytvoria väčší pocit súkromia. Skvelým spôsobom, ako zútulniť vašu posteľ, sú vankúše. Konkrétne veľa vankúšov, rôzne deky a prikrývky. Na prázdne steny jednoznačne patria rámy, veľké aj malé, farebné s rôznymi ilustráciami. Nebojte sa experimentovať s priestorom!