Bývanie

Ako ľahko a rýchlo vykonať vianočné upratovanie

Tiež premýšľate o tom, ako čo najrýchlejšie a najľahšie upratať domácnosť bez zbytočného zdržiavania sa? Ak je váš čas naozaj drahocenný a vy viete, že celú domácnosť nestihnete upratať naraz, potom si upratovanie rozvrhnite po miestnostiach. Venujte každý deň starostlivému upratovania jednej miestnosti. Najprv utrite prach a vyzametajte pavučiny, starostlivo umyte dvere a rámy okien a okná samotná. Potom očistite nábytok a to nielen na povrchu, ale buďte dôsledná a nezabudnite na žiadny kúsok.

Na drevené povrchy nepoužívajte vodu. Najlepšie vám pomôže pri upratovaní suchá utierka z mikrovlákna. Maximálne použite len veľmi jemne vlhkú handričku. Výborné je tiež použiť leštidlo. Špeciálne prípravky zakúpite v drogériách, alebo supermarketoch.

Ak čistíte sedačku, potom aj tu sa snažte čo najmenej namáčať handry, alebo skôr hubky, ktorými vykonávate čistenie, okrem handier môžete použiť aj kefy. Najlepšie je mať tepovač, alebo vodný vysávač. Než začnete s čistením, tak pohovku poriadne povysávajte. Potom vykonajte čistenie a potom opäť sedačku povysávajte. Ak máte sedačku koženú, tak ho stačí umyť mydlovou vodou. Na koži sa potom používa špeciálny sprej, ten zoženiete napríklad v predajniach s obuvou.

Úplnou novinkou, o ktorej keď počujete, tak jej okamžite budete chcieť, je poťahová látka Magic Home, ktorá sa čistí tak ľahko, že tomu snáď ani neuverí te. Aj keď polejete pohovku červeným vínom, alebo kečupom, či zasiahnete krvou, tak vám bude stačiť iba handričku s vlažnou vodou a fľaky budú okamžite preč.

Je jasné, že sa nejedná o žiadnu zábavu a upratovanie nás určite nebaví. Keď potom ale za sebou vidíme výsledky a prídeme do čistej domácnosti, máme z toho celkom iste radosť a predovšetkým dobrý pocit. Čo by sme tiež mali raz za čas urobiť je to, že sa zbavíme vecí, ktoré sa nám doma kopia a už len prekážajú a pred Vianocami je na to tá najlepšia vhodná doba. Jednak si urobíme miesto na veci nové, ktoré nám Ježiško prinesie a potom tiež tieto veci môžete pokojne speňažiť a získať za ne financie.