Zdravie

Ako mať belšie zuby z pohodlia domova? Jedine s bieliacimi pásikmi

Zdravie a krása našich zubov ide zväčša ruka v ruke, ale nie je tomu vždy tak. Niekedy vám síce dôkladná starostlivosť o váš chrup prinesie minimalizovanie problémov so zubami, ale k vytúženému hollywoodsky bielemu úsmevu sa nie a nie dopracovať.

Ambulantné bielenie neláka každého

Farba zubov totižto nie je len biela alebo zažltnutá. Aj tej bielej je množstvo odtieňov a dopracovať sa k tým najžiarivejším môže byť ťažké. Ale nie nemožné. Len okrem čistenia môže byť potrebné aj bielenie zubov.

Vybieliť zuby si môžete dať v ambulancii. O vaše zuby bude profesionálne postarané, ale takéto riešenie má aj svoje nevýhody. Bude vás stáť nezanedbateľnú čiastku a budete musieť stráviť v zubárskom kresle nezanedbateľný čas.

Ak sa kvôli týmto dôvodovom alebo kvôli tomu, že jednoducho máte strach vždy, keď máte ísť k zubárovi, chcete vyhnúť ambulantnému bieleniu, je tu ešte jedna, taktiež účinná možnosť. Ide o domáce bielenie zubov bieliacimi pásikmi.

Rovnako účinné je bielenie pásikmi

S bieliacimi pásikmi nebudete musieť kvôli belšiemu úsmevu nikam chodiť. No dobre, v ideálnom prípade by ste si mali dať predtým vyšetriť chrup, či náhodou nemáte nejaké problémy, ktoré by bieleniu pásikmi mohli brániť, ale počas samotného bielenia už naozaj nemusíte nikam chodiť.

Pásiky si jednoducho nalepíte na zuby a necháte pôsobiť stanovený čas. Počas toho sa môžete venovať ľubovoľnej činnosti, či už to bude sledovanie televízie, prechádzka so psom, alebo aj sprchovanie.

Tento proces je potrebné opakovať toľko dní, koľko je stanovené pri konkrétnych pásikoch, i keď bieliacu kúru môžete ukončiť aj skôr ak už dosiahnete požadovaný stupeň vybielenia. Zvyšné pásiky si tak budete môcť odložiť do budúcna na ďalšie bielenie.

O účinnosť, či nebodaj bezpečnosť pásikov sa báť nemusíte. Obsahujú rovnaké ingrediencie aké používajú aj zubní lekári pri ambulantnom bielení zubov. Ide tak o overený produkt, ktorý je bezpečný a prináša výsledky.

Zdroj obrázka:

Autor: Volodymyr TVERDOKHLIB / Shutterstock.com