Bývanie

Ako mať pohodové ráno a byť aktívna počas celého dňa?

Rána bývajú náročné, či už pre pracujúcich, ale aj ženy na materskej. Každá z vás určite chce mať pohodové ráno a chce byť aktívna počas celého dňa, avšak povinnosti, ktoré vás ráno čakajú, vás môžu brzdiť.

Ako mať pohodové ráno a byť aktívna počas celého dňa?

Nevynechávajte rannú kávičku 

Káva je životabudič pre všetkých dospelých a preto vám odporúčame určite ju nevynechávať. Kávu ale pite vždy po raňajkách. Pre raňajkami by vás zasýtila a vynechali by ste dôležité jedlo dňa, ktoré vám dodá potrebné vitamíny a samozrejme aj energiu.

Určite však nepite žiadne granulované kávy, ale doprajte si kvalitnú zrnkovú kávu pripravenú v dobrom kávovare. Napríklad zabudovaný kávovar Miele vám dokáže pripraviť naozaj kávový pôžitok!

Obmedzte pečivo 

Ak chcete byť aktívna počas dňa, skúste sa ráno vyhýbať úplne pečivu, alebo ho skúste obmedziť. Odporúčame skôr domáci kváskový chlebík, či celozrnné pečivo. Určite sa ale vyhnite bielemu pečivu, ktoré vám chýbajúcu energiu určite nedodá.

Namiesto roho si robievajte ovsené kaše s čerstvým alebo sušeným ovocím. Takéto raňajky vás zasýtia a máte pri nich možnosť voliť rôzne kombinácie.

Oblečenie si chystajte už večer 

Ak chodievate do práce, nechystajte si oblečenie ráno a nezabíjajte zbytočne veľa času práve vtedy. Skúste si oblečenie chystať večer. Takto ráno ušetríte čas a využijete ho na iné činnosti.

To isté robte aj pri deťoch. Menšie zmeny možno urobíte, ak sa počasie výraznejšie zmení a nebude sa zhodovať s predpoveďou, ale určite sa to oplatí robiť takto, ako tráviť niekoľko desiatok minút hľadaním vhodného oblečenia.

Naplánujte si upratovanie domácnosti 

Ak budete doma, aby ste boli aktívna počas celého dňa a mali pohodové ráno, naplánujte si upratovanie domácnosti ideálne deň predtým. Ak máte moderné spotrebiče Miele, všetky domáce práce, pri ktorých potrebujete spotrebiče, vám pôjdu od ruky.

Plánovanie robte deň predtým. Vyhnete sa tak rannému stresu.

 

Zdroj obrázka:

Autor: G-Stock Studio / Shutterstock.com