Bývanie

Ako pripraviť svoju domácnosť na prírastok do rodiny?

Narodenie dieťaťa je očakávanou udalosťou každej mladej rodiny. Obzvlášť pri tom prvom si často lámeme hlavu, čo všetko treba ešte kúpiť alebo vybaviť. Príchod dieťaťa však nevyžaduje len prípravu vás ako rodičov, ale aj vašej domácnosti.

Pozor na hlavu!

Aj keď chvíľku potrvá, dokedy bude vaše dieťa samé chodiť alebo aspoň štvornožkovať, je dobré mať nato pripravenú a zabezpečenú domácnosť v predstihu, aby sa potom vášmu dieťatku nestal zbytočný úraz pri objavovaní zákutí vášho bytu, či domu.

Treba zabezpečiť elektrické zásuvky, aby nedošlo k nešťastiu, keby dieťa do nich pchá svoje zvedavé pršteky. Medzi ďalších častých pôvodcov úrazov detí v domácnosti patria aj ostré hrany stolov. Tie treba prekryť, aby si vaša ratolesť neublížila, keď sa bude hrať nebezpečne blízko takýchto hrán.

Ostré hrany často mávajú aj rôzne madlá a úchytky. Tie je dobré pri malých deťoch povymieňať za menej ostré, prípadne také, ktoré sú z mäkších plastov. Existujú aj zapustené madlá, ktoré nevyčnievajú a tak pri nich nehrozí žiadne nebezpečenstvo, ale tie už vyžadujú väčší zásah do dvierok a nie všade sa môžu hodiť. A keď príde na zariaďovanie detskej izby, môžete spraviť vášmu dieťaťu radosť detskými úchytkami rôznych tvarov a farieb.

Tiché zatváranie zásuviek

Obľúbenou činnosťou malých objaviteľov býva skúmanie obsahu všetkých poličiek a zásuviek na vašom nábytku. Alebo skôr ako obsah vie zaujať mechanizmus otvárania. Je jasné, že malé deti nebudú zatvárať zásuvky práve najtichšie a najšetrnejšie.

Ak chcete, aby pritom robili menej hluku a neohrozovali tak váš vnútorný pokoj a dobré susedské vzťahy a zároveň trochu ochrániť aj váš nábytok, vymeňte staré kovanie na vašich zásuvkách za kovanie s tlmením.

Ak chcete poradiť s výberom dobrej značky, zvoľte kovanie HETTICH. Ich Silent System vám zaručí, že každé zatváranie zásuvky vašou ratolesťou, nech bude akokoľvek nešetrné, bude mäkké a tiché.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Alena Ozerova / Shutterstock.com