Bývanie

Ako rýchlo a dokonale umyť okná

Vždy, keď sa blíži jar, nálada niektorých z nás prudko klesá. Deje sa tak predovšetkým pri pohľade na doslova zaneřáděná okná, cez ktoré už nejde ani veľmi vidieť. Ak je to tak aj u vás, nemusíte zúfať, pretože okná sa dajú umyť pomerne rýchlo a nie nijako extrémne namáhavo. Profesionáli v umývanie okien sa z vás určite nestanú, avšak pri výbere toho správneho vybavenia môžete ušetriť značnú porciu času a venovať sa pre vás nejakým užitočnejším a hlavne zábavnejším aktivitám!

Neriešte príliš babské rady!

Babské rady sú väčšinou to najlacnejšie, čo je k dispozícii. V drvivej väčšine prípadov tomu ale zodpovedá aj výsledný efekt. Prvý z nich radia používať svetlý puding. Ten sa rozpustí vo vode a roztokom sa potom umyjú okna. Následne po vyschnutí dôjde k vyleštenie suchou handričkou. Mnohé rady tiež hovorí o leštenie novinami, ktoré je však veľmi efektívne a využíva sa dodnes. Na pomoc si ale vezmite naozajstný novinový papier a nie papier povoskované, z ktorého sú vyrobené reklamné letáky.

Stierka ako hlavný pomocník

Veľa dôležitý je pred umývaním okien výber kvalitnej stierky. Ak máte doma malé okná, potom sú optimálnejšie stierky, ktorých stieracie pole nie je nijak extrémne široké. Pri výbere stierky si dajte pozor hlavne na jej pevnosť a na gumu, ktorou je stierka vybavená. Tá môže byť v niektorých prípadoch veľmi tvrdá, čo nie je dobré. Stierka tak nepriľne k oknu a vám na skle potom zostanú nečistoty.

Kvalitná výbava profesionála

Ak chcete mať s umývaním okien čo možno najmenšie starosti, potom sa vybavte podobne ako profesionál.

Čo by ste teda mali vo svojom upratovacom arzenálu na okná mať?

  1. obojstrannou stierku na umývanie okien
  2. pevné papierové obrúsky
  3. dostatok čistej vody
  4. čistiace prípravky s obsahom alkoholu (nezostávajú po nich stopy)
  5. leštiace prípravky
  6. utierky, ktorých základom je mikrovlákno