Bývanie

Ako si správne vybrať novú sedačku?

je dôležitá súčasť obývacej izby a väčšina z nás má už negatívne skúsenosti pri jej výbere. Ceny idú nahor, ale kvalita niektorých sedačiek ide nadol. Keď chceme kvalitnú sedačku, musíme si dôkladnejšie vyberať predajňu, kde si ju kúpime.

Ako si správne vybrať novú sedačku?

 Veľkosť sedačky 

Výber kvalitných slovenských sedacích súprav nájdete vo viacerých predajniach so sedačkami. Ak ale nebudete vedieť veľkosť, maximálnu možnú veľkosť sedačky, ťažko si budete môcť kúpiť novú sedačku. Pomerajte si priestory, kde je umiestnená sedačka, ktorú plánujete vyhodiť a na základe týchto rozmerov si vyberajte novú sedaciu súpravu.

Nezabúdajte si zistiť, či sa dá sedačka aj zložiť. Určite potrebujete vedieť to, či s novou sedačkou prejdete cez interiérové dvere a samozrejme aj cez vchodové dvere. 

Farebné prevedenie 

Keď už budete vedieť, akú veľkosť si môžete dovoliť, vyberte si vhodné farebné prevedenie. Ak si plánujete dávať vyrobiť luxusné sedačky na mieru, vtedy je možné si so vzorkovníka vybrať vhodné farebné prevedenie.

Odporúčame skôr ísť do farebne neutrálneho prevedenia, ktoré sa ľahšie kombinuje s ostatnými dekoráciami. Nemusíte tak riešiť to, akej farby máte koberec, steny, závesy, či dekoračné vankúše a deky.

Typ sedačky 

Typ sedačky si vyberajte podľa priestoru, rozmerov. Ak máte malú obývačku a potrebujete sedačku, ktorá sa dá aj rozložiť, odporúčame rozkladaciu pohovku. Ak chcete šetriť priestor v obývačke a zároveň nechcete, aby vám nová sedačka zaberala pol obývačky, odporúčame vám vyberať rohovú sedačku. Moderné účkové sedačky odporúčame skutočne do priestranných obývačiek, ideálne do obývačiek v dome, ktoré sú prepojené s jedálňou a kuchyňou.

Ak si chcete správne vybrať novú sedačku, odporúčame vám dávať si pozor aj na výber poťahovej látky. Uprednostňujte tieto poťahové látky, ktoré sú oteruvzdorné – mikroplyš, mikrovlákno, ťžkar, či žinylka.

 

Zdroj obrázka: 

Autor: Marina_D / Shutterstock.com