Zdravie

Ako skvele naštartovať každý deň

S blížiacim sa koncom prázdnin sa pomaly chystáme na sychravé jesenné rána. Dni sa pomaly ale iste skracujú, v šesť hodín ráno už nás bude slniečko budiť len veľmi zriedka a po zazvonení budíka bude každé ráno o niečo tmavšie. Vstávanie bude opäť o niečo zložitejšie, modrú oblohu na prvý pohľad neuvidíme a rána budú menej veselá. Ako si po každom prebudení navodiť tú správnu náladu, ktorá nás bude sprevádzať celý deň? Prečítajte si malý návod.

Prvé kroky vedú väčšinou na záchod a následne do kúpeľne, v ktorej má určite každý z nás zrkadlo. Zabudnite na smutné pohľady, usmejte sa na seba a nahlas si poprajte dobré ráno. Pokojne sa ešte podporte pozitívnym prianím šťastného dňa.

Dobre sa naraňajkujte. Stačí rýchle jedlo, napríklad omeleta vám nezaberie viac, ako 5 minút. Počas toho ukrojte plátok citróna či limety a do pohára či džbánku si napustite vodu. Namiesto ovocie môžete tiež pridať lyžicu vínneho octu do 250 ml vody, čo podporuje trávenie a blahodárne pôsobí na ranné naštartovanie metabolizmu. Upravte sa tak, aby ste sa sami sebe páčili. Dámy, kúpte si nový rúž, ktorá vášmu tvári dodá sebavedomie a šmrnc. Páni, stavte na novú tmavo modrú košeľu, ktorá pristane každému mužovi!

Ak je vonku daždivo, obliekajte sa do farieb. Nielen že farby zdvihnú náladu vám, obveselí aj okoloidúci, ktorí sa väčšinou potáca v každodennej šedi.

Doteraz bola reč prevažne o vašom vzhľade. Zo všetkého je úsmev! Aj napriek tomu, že je veľmi známa veta
„Šaty robia človeka.“, Čo z toho, keď je ten krásne oblečený človek nepríjemný, ustarostený, zamračený? Samozrejme vás v tejto chvíli nenabádam, aby ste cez hlavu navliekla vrece. Zdôrazňujte len, ako veľmi úsmev zdobí tvár a len si uvedomte, aký pocit radosti vo vás vyvolá staručká pani, najnovšie módou neodetú, s úsmevom na tvári. Máte radosť, že? Ak budete šíriť úsmevy do ulíc, budete šťastnejší a verte, že ľudia vám úsmevy opätujú.

Tak čo, pozdravte si zajtra „Dobré ráno! Vyzeráš skvele! „?