Bývanie

Ako udržiavať čistotu v kuchyni?

Príprava jedál je každodennou záležitosťou takmer každej ženy. Častokrát je súčasťou kuchyne aj jedáleň a už pri zariaďovaní sa snažíme myslieť, aby nábytok, všetky kuchynské spotrebiče a doplnky boli prakticky usporiadané.

Ak ale udržiavať čistotu v kuchyni?

Pozor na nečistoty v kuchynskom dreze 

Ak chcete mať čisto v kuchyni, viackrát za týždeň odporúčame dôkladne dezinfikovať samotný kuchynský drez. Mastnota, ale aj zažratá špina dokážu výrazne znehodnotiť samotný drez a preto je potrebné jeho pravidelné čistenie.

Drez odporúčame vyčistiť horúcou octovou vodou a sódou bikarbónou. Môžete si kúpiť aj klasické chemické prípravky, avšak pomôcť vám vie aj octová voda a sóda bikarbóna. Na umývanie povrchu drezu odporúčame vyhradiť jednu kuchynskú hubku na umývanie riadov.

Umývajte priestor pod spotrebičmi na pracovnej doske

Čistotu v kuchyni udržíte vtedy, kedy sa okrem nečistôt v dreze zameriate aj na umývanie priestoru pod spotrebičmi. Pri príprave jedál sa vám môže kúsok potraviny skotúľať priamo pod spotrebič, napríklad pod mikrovlnku. Kúsky potravín tam začnú hniť, čo môže aj zapáchať. Umývajte priestor pod spotrebičmi na pracovnej doske pravidelne a vyhnete sa silnému zápachu z hnijúcich potravín.

Či už máte na pracovnej doske mikrovlnku, kuchynského robota, alebo napríklad košík z čerstvým ovocím, umývajte tento priestor pravidelne.

Opäť odporúčame použiť horúcu octovú vodu, ktorá odstráni nečistoty a baktérie a zároveň nepoškodí povrch pracovnej dosky.

Umývajte dosku jedálenského stola a stolové podnože 

Ak chcete udržať čistotu v kuchyni, umývanie jedálenského stola, vrátane stolových podnoží, by ste nemali vynechať. Na povrchu dosky jedálenského stola sa nachádza množstvo baktérií, ktoré treba pravidelne odstraňovať. Na stolové podnože sa zase môžu prichytiť zvyšky jedál pri konzumácii.

Na umývanie tejto plochy používajte zvlášť handričku.

 

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com