Bývanie

Ako vybrať práčku

Domáce spotrebiče patrí do ktorejkoľvek domácnosti. Tento fakt je nesporný a treba vyberať všetky veľmi obozretne. Typickým príkladom môže byť aj večný pomocník nás žien práčka. Tú je možné vyberať v celej rade značkových variácií a produktových radov. Určite je potrebné povedať, že niektoré práčky stojí zato a niektoré naopak nie sú príliš kvalitné. Podľa akých ukazovateľov teda práčku vôbec vyberať? Kritérií je celý rad. Ponúkneme teda aspoň tá najznámejšia.

Prijateľná cena

Ako u všetkých domácich spotrebičov, treba v prvom rade sledovať obstarávaciu cenu práčky. Tá môže byť veľmi prijateľná, však práčka nemusí byť úplne kvalitné. Orientovať sa dá aj podľa užívateľských skúseností v mnohých internetových diskusiách týkajúcich sa práčok a spotrebnej elektroniky ako takej. Aj značkové práčky sa dajú kúpiť za absolútne solídne peniaze. Konať sa môže pokojne aj o práčky tých najznámejších značiek typu Whirlpool či Bosch.

Horná či predné plnenie

Pri výbere práčky si rozhodne rozmyslite, či si zaobstaráte práčku s horným plnením alebo s plnením predným. Obe dve práčky majú každopádne svoje špecifiká a je potrebné práčku voliť hlavne podľa miesta, ktoré sa okolo práčky bude nachádzať. V prípade menších priestorov je určite výhodnejšie zaobstarať si práčku s horným plnením. Tá je schopná usporiť čo najviac miesta. Plnenie takejto práčky je maximálne jednoduché a pohodové. Ak máte ale viac miesta okolo práčky, potom sa oplatí práčka s predným plnením.

Funkcia práčky

Veľmi dôležité sú u pračiek aj ich funkcie. Ak si nájdete nejakú staršiu práčku bez kvalitného žmýkacieho programu, potom bielizeň nebude po vytiahnutí vyzerať tak, ako by ste potrebovali. Výbornou voľbou sú práčky so šiestym zmyslom. Tieto práčky vie ponúknuť veľké množstvo rôznych programov, ktoré určite stojí zato vyskúšať.