Bývanie

Aký systém si vytvoriť v kuchyni, aby ste mali prehľad, kde sa čo nachádza?

Každá z nás preferuje iný štýl kuchyne. Niektoré z vás milujú klasické vidiecke kuchyne prepojené s terasou, iné zase klasické moderné s čistými líniami a minimom prírodných prvkov. Každá sme iná. V čom sa však zhodneme je to, že každá z nás chce mať veci v kuchyni usporiadané tak, aby malo všetko hlavu a pätu a nemuseli sme napríklad misky na ovocie hľadať po celej kuchynskej linke. Ako si vytvoriť systém v kuchyni, aby ste mali prehľad v tom, čo sa kde nachádza?

Drôtený program

Potravinové skrine, výsuvné boxy, závesné systémy a iné doplnky do kuchyne – toto všetko môžete nájsť v kategórii drôtený program. Je ideálnym pomocníkom nielen do kuchyne, ale aj do šatníkov. Pomôže nám získať prehľad v tom, čo sa kde nachádza bez toho, aby sme obsah drôteného programu akokoľvek poškodili. Každý riad a potraviny budú mať svoje miesto a vy sa nemusíte obávať toho, že by sa vám všetko nepomestilo do kuchynskej linky. Uskladníte olivový olej, kvalitný alkohol, čerstvé ovocie, ale i koreniny v nádobách. Všetko bude mať svoje miesto. 

Rozdeľujte podľa využitia 

Rozdeľte si riady podľa materiálu a podľa využitia. V jednej polici by mali byť poháre na vodu, hrnčeky a poháre na rôzne typy alkoholu. Odporúčame vám tieto poháre usporiadať podľa veľkosti, aby ste malý pohár na whisky nemuseli hľadať za vínovými pohármi.

Hrnce dávajte do spodných častí kuchynskej linky. Pokrievky vám odporúčame dávať do hlbšieho spodného šuflíka (ak taký máte). Viaceré hrnce tak budete môcť vložiť do seba a ušetríte tak veľa miesta. Pozor ale dávajte na pokrievky. Sklenené nekombinujte so smaltovými. Pri vyberaní pokrievky dávajte pozor, aby vám nespadli. Ľahko sa môže stať, že vám pokrievka, napríklad aj tá sklenená, môže padnúť na zem a obijete si nielen ju, ale aj štýlové nábytkové kovania.

Úložný priestor aj na vrchu kuchynskej linky

Ak nemáte kuchynskú linku až po strop, využite priestor na kuchynskej linke. Tam môžete uložiť menej používané džbány, vázy, ozdobné poháre. Ušetríte tak miesto v kuchynskej linke a priestor nad kuchynskou linkou nebude prázdny. Ak ale plánujete montáž sadrokartónu, tak pozor. Znížením stropu automaticky ukrojíte aj s „úložného priestoru“ nad kuchynskou linkou. Môže sa stať, že vysoké vázy a džbány sa vám po rekonštrukcii do daného priestoru už nezmestia.