Zdravie

Chcete najvýhodnejšie poistenie? Musíte porovnávať!

Získať výhodné havarijné poistenie alebo zákonné poistenie na auto môže byť veľkou výzvou. Ale nemusí, pokiaľ viete, ako na to. Vedzte, že čoskoro to vedieť budete!

Poistenie. Slovo, ktoré mnohým z nás rezonuje v hlave ako vysoký poplatok, ktorý sa viaže k vlastníctvu auta. Najmä pre majiteľov výkonnejších a drahších vozidiel, pri ktorých je zákonné poistenie a havarijné poistenie až nepekne vysoké, môže byť poistka finančnou záťažou. Výhody poistení, či už hovoríme na tému havarijné alebo zákonné poistenie, zrejme netreba bližšie opisovať. Aj keď sú mesačné, polročné alebo ročné poplatky za poistenie pre niekoho možno až príliš vysoké a zbytočné, v prípade nehody je to práve poistenie, ktoré vám zachráni krk. Radšej si ani nepredstavujte, ako dlho by ste splácali nejakú vážnejšiu nehodu, ktorú ste spôsobili, keby neexistovala zákonná poistka na auto. Je všeobecne známe, že na to, aby ste získali najvýhodnejšie možné poistenie, musíte porovnávať, inak to proste nejde. Porovnávať produkty jednotlivých poisťovní ručne je však beh na dlhé trate, na skutočne dlhé trate, ktorý trvá aj niekoľko dní. Je tu však jedna „vychytávka,“ ktorá robí porovnávanie hračkou.

Porovnávajte online

V dnešnom internetovom svete sa dá internet použiť prakticky na všetko, teda aj na porovnávanie. A tak vznikla stránka OnlinePorovnanie. Jedná sa o porovnávací portál nezávislej maklérskej spoločnosti Insuria consulting. Jeho ciele sú jednoduché – umožniť ľuďom rýchlo a jednoducho získať prehľad a porovnanie ponúk jednotlivých druhov poistení a následne sprostredkovať uzatvorenie poistenia pohodlne cez internet. Taktiež poskytuje klientom odborné poradenstvo v oblasti poistenia, prináša informácie o aktuálnych ponukách poisťovní a finančných inštitúcií. Na stránke zadáte základné informácie o vás a vozidle, ktoré chcete poistiť a za pár sekúnd dostanete výsledky vášho hľadania, teda ponuky jednotlivých poisťovní. Už vám zostáva len vybrať to najvýhodnejšie poistenie. Jednoduché, čo poviete? Následne je dosť možné, že budete mať záujem o zrušenie PZP, ktoré ste mali doteraz a je mimoriadne nevýhodné.