Bývanie

Chystáte sa na kompletnú rekonštrukciu? Podlahy a interiérové dvere budete riešiť už v úvode

Raz za čas príde v každej domácnosti čas na výraznejšiu rekonštrukciu. Či to bude jedna miestnosť, alebo rovno celý byt/dom, väčšinou je to vždy o túžbe zmodernizovať svoje bývanie. A aj pri takejto modernizácii platí, že treba začať od podlahy.

Laminát alebo vinyl? Alebo oboje?

Medzi modernými podlahami sú stále obľúbené laminátové podlahy a v súčasnosti skôr vinylové podlahy. Ak ste už v minulosti prišli do kontaktu s laminátovou podlahou, nemusíte sa báť ani vinylu. Tieto dva druhy podláh sa relatívne podobajú, avšak vinylová podlaha má niekoľko výhod, spomedzi ktorých je najvýraznejšia jej vodeodolnosť.

Vďaka vodeodolnosti sa tak rozširuje možné použitie takejto podlahy dokonca aj na kúpeľne. Samozrejme, lepšie vlastnosti nemajú vinylové podlahy len tak. Sú drahšie ako laminátové, takže ak vás tlačí rozpočet, môžete tieto dva druhy skombinovať. Do kúpeľne, prípadne kuchyne, či inej miestnosti, kde hrozí podlahe kontakt s vodou, zvoľte vinylovú podlahu a v menej „rizikových“ miestnostiach môžete ušetriť s laminátovou podlahou.

Interiérové dvere sa vám môžu prispôsobiť

Ďalšou z fáz rekonštrukcie, ktorá často nasleduje po pokládke novej podlahy, sú nové interiérové dvere. Keďže neoddeľujú vašu domácnosť od okolitého sveta, nemusíte až tak pozerať na ich funkčné vlastnosti, akou je napríklad bezpečnosť, ale môžete sa pri nich zamerať skôr na dizajn.

Základné delenie je na dvere v plnom, či presklenom prevedení, v ktorom máte na výber viacero dizajnov presklenia. Na výber je aj množstvo dekorov a farieb, aby interiérové dvere neboli len nutnosťou, ale po estetickej stránke „platnou“ súčasťou interiéru. V prípade, že potrebujete ušetriť čo najviac priestoru, okrem klasických dverí si môžete vybrať aj skladacie, či posuvné dvere.

Zdroj obrázka:

Autor: Khakimullin Aleksandr / Shutterstock.com