Zdravie

Diéta modeliek

Obdivujete modelky v televízii, ktoré vyzerajú vždy dokonale a na tele nemajú ani jeden gram tuku navyše? Čo je ich tajomstvom? Ako sa udržujú stále vo forme, chudé a krásne? Chceli by ste vyzerať tak, ako ony? Potom je tento článok priamo pre vás.

Diéta modeliek čiže hollywoodska diéta slúži na rýchle schudnutie. Pri dodržiavaní tejto diéty môžete totiž schudnúť až 3 kilogramy za 3 dni. Takže ak potrebujete rýchlo zhodiť pár kíl do plaviek, choďte do toho.

Táto diéta spočíva v konzumácii určitých druhov ovocia a to v presne stanovenom množstve a poradí. Jej sa ovocie, ktoré obsahuje tráviace enzýmy. Vďaka týmto enzýmom sa naštartuje váš metabolizmus a dôjde k väčšej spotrebe kalórií a k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov.

A ako táto diéta vyzerá?

1. deň

Na raňajky si pripravte 250 gramov čerstvého ananásu. K dopoludňajšie desiatu taktiež 250 gramov čerstvého ananásu. Na obed zjedzte jeden banán. Popoludňajší desiata sa bude skladať opäť z 250 gramov čerstvého ananásu. A večera? Skúste hádať. Áno, správne. Šlupny jeden banán.

2. deň

Na raňajky si dajte 3 kivi. Dopoludňajšie desiata sa bude skladať zo 100 gramov hrozna. Na obed zjedzte 4 kiwi. Popoludňajší desiata bude rovnaká, ako tá dopoludňajšie. Na večeru si pripravte opäť 3 kivi.

3. deň

Raňajky sa bude skladať z 200 gramov hrozna. Dopoludňajšiu desiatu bude tvoriť 200 gramov ananásu. Na obed si doprajte 4 kivi. O olovrant sa postará 100 gramov ananásu. Večera sa bude skladať zo 100 gramov hrozna a 2 kiwi.

Dôležité pravidlá diéty
Dbajte na presné dodržiavanie poradí a správne množstvo daného ovocia. Pri nedodržiavaní by sa mohli účinky jednotlivých tráviacich enzýmov rušiť a efekt diéty by bol nulový. Tiež jedzte v pravidelných časoch, ktoré si stanovíte.

Denne vypite 2-3 litre tekutín. Pite iba čistú neperlivú vodu, alebo nesladené čaje. Diétu je vhodné doplniť pohybom. Najlepšie je behanie, či rýchla chôdza.

Nedodržujte túto diétu viac, ako 3 dni. Keďže jete len ovocie, ochudobňujete telo o mnoho živín, ktoré potrebuje. Pri dlhodobom dodržiavaní by teda mohlo dôjsť k oslabeniu imunitného systému, kožným ekzémom, vypadávanie vlasov, alebo k psychickým poruchám.

Táto diéta tiež nie je vhodná pre osoby mladšie ako 18 rokov, pretože sú ešte vo vývine a potrebujú mnoho živín. Tiež sa neodporúča osobám trpiacim akýmikoľvek zdravotnými problémami.

Výhody diéty

Hlavnou výhodou tejto diéty je to, že v krátkom čase zhodíte pomerne veľké množstvo kíl. Taktiež pri nej zbavíte telo mnohých toxínov, takže sa môže využívať aj ako očistná kúra. Pri tejto diéte do tela dostanete veľa vitamínov a minerálov obsiahnutých v ovocí.

Nevýhody diéty

Nevýhodou tejto diéty je to, že schudnutie väčšinou nie je trvalé.

Keďže v prijímanom ovocí je veľa cukru, zmení sa aj vaša hladina cukru v krvi. Preto budete mať veľmi často po konzumácii ovocia veľký hlad a bude ťažké diétu dodržať. Ďalšou nevýhodou tejto diéty je jej jednotvárnosť. Už po jednom dni konzumácia ovocia budete mať obrovskú chuť na niečo slané.

Táto diéta je naozaj skvelá, ak potrebujete rýchlo schudnúť, ale na dlhodobé chudnutie sa absolútne nehodí. Ak teda chcete schudnúť zdravo a trvalo, skúste radšej diétu inú.