Bývanie

Ideálne bývanie vám zabezpečí montovaný drevodom

Snívate o vlastnom dome? Alebo ešte lepšie, reálne sa chystáte si tento sen splniť? Ak áno, tak potom vám už určite aspoň raz napadla otázka, z čoho by mal byť váš vysnívaný dom postavený? Za nás je odpoveď jasná: z dreva!

Trochu netradičný, ale skvelý spôsob výstavby

No dobre, budeme o niečo presnejší: na báze dreva. Presne také sú totižto moderné drevostavby alebo ak chcete panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva. Čo si pod tým máte vlastne predstaviť?

Základ takéhoto domu alebo inej stavby tvoria nosné konštrukcie – panely. Zaujímavé to začína byť, keď vám povieme, že tieto panely vznikajú vo výrobnej hale. Tam sa vyrábajú podľa dokumentácie a takáto výroba v hale bez vonkajších vplyvov počasia umožňuje maximálnu možnú presnosť a taktiež detailnú kontrolu.

A čo nasleduje potom? Keď sú panely hotové, privezú sa na stavbu, kde sa montujú. Skúste si tipnúť, koľko času prejde od okamihu, keď sa panely privezú na stavbu až po montáž hrubej stavby domu? Len 2 dni!

Široké možnosti výstavby a nízke náklady na bývanie

A aké sú vlastne takéto montované domy? Takýto spôsob výstavby v ničom nezaostáva za inými, možno štandardnejšími spôsobmi. Montovaný drevodom môžete mať v podobe bungalovu, či poschodového domu a to až do 3 nadzemných podlaží. Problém nie je ani ak túžite po podkrovnom bývaní, keďže vďaka unikátnemu stropnému systému môžu mať takéto domy plne pochôdzne podkrovie.

Montované drevodomy sú skvelou voľbou aj z hľadiska nákladov na bývanie. Sú totižto ultranízko-energetické a patria do energetickej triedy A0 – A1. Ak teda chcete nízkonákladové a aj ekologické bývanie, drevodom je pre vás jasnou voľbou.

A v neposlednom rade ide aj o zdravé bývanie. Drevo totižto podporuje koncentráciu záporných iónov v ovzduší a tie majú pozitívny vplyv na organizmus. Spolu s decentralizovaným systémom rekuperácie je možné dosiahnuť najvyššiu kvalitu vnútorného prostredia.

Zdroj obrázka:

Autor: Bilanol / Shutterstock.com