Zdravie

Kedy je potrebné obrátiť sa na urológa?

Keď sme zdraví, nevenujeme svojmu zdravotnému stavu príliš veľa pozornosti. Občas si ani neuvedomujeme, že tým, čo jeme, aký životný štýl vedieme, ničíme svoje zdravie. Keď sa ale u nás začnú hromadiť zdravotné problémy a telo nám dáva jasne najavo, že niečo nie je v poriadku, len ťažko dokážeme pozitívne myslieť.

Mužov, či už mladých, alebo v stredných rokoch najčastejšie trápia problémy s pohlavnými orgánmi a močovým ústrojenstvom. Kedy je ale potrebné obrátiť sa na urologa?

Problémy, ktoré musí riešiť urológ

Ako ku každému lekárovi, tak ani k urológovi sa nám nechce chodiť. Predsa len, každému je nepríjemné, ak s lekárom rozoberá intímne informácie týkajúce sa mužského pohlavného orgánu a močového ústrojenstva. Viete ale, kedy je potrebné ísť na urológiu? Keď si muž nájde hrčku na semenníkoch, keď ho trápia urologické zápaly (zápal obličiek, močovodov, krv v ejakuláte a pod.),  keď ho trápia ochorenia prostaty, keď majú problémy pri pohlavnom styku, keď je potrebné ísť na preventívne vyšetrenia, ktoré sú včasnou diagnostikou ochorení a nádorov prostaty a vtedy, keď potrebuje klient urobiť predzákrokové konzultácie kvôli obriezke a vazektómii.

Moderné kliniky

Ak by ste sa rozhodovali pre vazektómiu alebo obriezku, odporúča sa vyberať si kliniky, ktoré majú moderné vybavenie, špeciálny tím odborníkov a hlavne venujú vám toľko času, koľko budete potrebovať. Ak potrebujete ísť na urológiu, odporúča sa skôr vyberať moderné kliniky. Síce si zaplatíte, ale máte aspoň istotu, že lekár sa bude venovať len vám, vašej problematike a nebude vás chcieť odbiť, aby mohol brať ďalších pacientov.

Nepodceňujte zdravotné komplikácie týkajúce sa mužských pohlavných orgánov a močového ústrojenstva. Akonáhle vám začnú bolesti, resp. budete mať problém pri milovaní s partnerkou, objednajte sa na vyšetrenie. Nezabúdajte, že len lekár – urológ vám dokáže nastaviť liečbu na mieru.