Bývanie

Kúpeľňa, ktorá bude slúžiť aj generáciám po vás

Každý z nás túži mať krásne zariadenú kúpeľňu ako z časopisov o bývaní. Niekedy aj napriek veľkej snahe napodobniť zariadenie týchto kúpeľní zlyháme a skombinujeme neskombinovateľné.

Čo ale urobiť, aby kúpeľňa slúžila aj generáciám po vás?

Nadčasový obklad a dlažba 

Ak chcete, aby kúpeľňa slúžila aj generáciám po vás, je potrebné nepodľahnúť aktuálnym trendom a zvoliť klasiku, ktorú po pár rokoch interiéroví dizajnéri nezamecú pod stôl. Odporúčame veľkoformátové obklady v prírodných farbách ako v béžovej, tmavohnedej, sivej, marhuľovej, ale aj zelenej. Veľkoformátové preto, aby vám už aj tak malý priestor zväčšili a prírodné farby preto, lebo nikdy nevyjdu z módy a budú vždy trendy.

Farebné prevedenie obkladu prispôsobujte aj výberu dlažby. Odporúčame travertínovú dlažbu, ktorá je pevná a trváca. Pri pokladaní dlažby a obkladu je potrebné zvážiť aj výber škárovacej hmoty. Zo všetkých vám odporúčame overené epoxidové škárovačky, ktoré majú hladký povrch a nízku nasiakavosť. Špina sa na nich prakticky ani len neudrží.

Závesné skrinky pod umývadlom

Čo sa týka úložného priestoru, potrebujete skrinky, ktoré vám nezaberú veľa miesta, ale zároveň vám poskytnú úložný priestor na všetku kozmetiku a drogériu, ktorú máte. Odporúčame vám dať si vyrobiť na mieru skrinku pod umývadlom. Získate tak priestor na odkladanie vecí, ale zároveň si uľahčíte upratovanie pod týmto nábytkom. Závesné skrinky pod keramické umývadlá sú obľúbené najmä v bytoch, preto ak bývate na byte, nie je nič lepšie, keď si dáte vyrobiť vodeoodolný ideálne biely nábytok do kúpeľne. Jemný a pritom nadčasový nábytok vám vydrží dlhé roky bez toho, aby ste ho museli meniť.

Murované police a krajšie závesné WC

Ak potrebujete viac priestoru, odporúčame dať si police vymurovať a následne obložiť obkladom, ktorý ste v kúpeľni použili. Vytvoria nenápadný, ale zato veľmi užitočný úložný priestor.

Ten istý obklad a dlažbu použite vo WC. Ak dokonca plánujete výmenu WC, odporúčame vám vybrať si krajšie závesné WC. Oceníte ich nadčasovosť a efektívnejšiu údržbu.

Ak sa budete držať týchto rád, uvidíte, že vám vašu kúpeľňu bude závidieť každá vaša návšteva.