Zdravie

Kúzla zeleného čaju

Zelený čaj, to je hotový kúzelník. Ako nápoj zaliaty horúcou vodou môže povzbudiť alebo upokojiť, udržiavať zdravie, alebo prečisťovať. Aplikovaný zvonka udržuje pleť krásnu a vlhkú. To však nie je všetko. Prinášam vám niekoľko tipov, ako túto blahodárnu bylinku používať.

Zbaly na pleť

Vezmite tri polievkové lyžice bežného krému, tri polievkové lyžice zeleného čaju. Všetko zmiešajte a aplikujte na pleť ako inú pleťovú masku. Táto maska dodá pleti vlhkosť, upokojí podráždenú pokožku a pôsobí protizápalovo.

Liek na migrénu

Uvaríme si zelený čaj s niekoľkými klinčekmi. Pridáme trošku škorice, citrónovú šťavu a pijeme niekoľkokrát denne. Tento blahodarný čaj má upokojujúce účinky na váš mozog a pôsobí ako liek od migrény a bolesti hlavy. Zabudnite na tabletky a radšej si uvarte zelený čaj.

Obklady na opuchnuté oči

Namočíte vreckovku do zeleného čaju, a čo najteplejšie si ho priložte na tvár. Krásne vám zružovie vaše okolie očí. Ak vám opúchajú oči, prelejte dva sáčky zeleného čaju horúcou vodou a nechajte šesť minút vylúhovať, potom dajte do chladničky a po desiatich minútach priložte na oči. Opuchy čoskoro ustúpi.

Masáže pokožky

Namočte hubku alebo látku do zeleného čaju a krúživými pohybmi si masírujte nohy zdola nahor. Táto procedúra podporuje prekrvenie a skrášľuje vašu pokožku.

Prečistenie organizmu

Pijte denně nejméně tři litry čaje v dávkách rozdělených na celý den. Pročistí to váš organismus, budete se cítit svěžeji a více v kondici. Odplaví to z těla všechny škodlivé látky.

Pite denne aspoň tri litre čaju v dávkach rozdelených na celý deň. Prečistí to váš organizmus, budete sa cítiť sviežejšie a viac v kondícii. Odplaví to z tela všetky škodlivé látky.

A čo trávenie?

Trápi vás zlé trávenie? Prejedli ste sa, alebo zjedli niečo mastného? Zelený čaj s bohatým obsahom trieslovín upokojí žalúdok. Preto si uvarte šálku teplého zeleného čaju a pomaly popíjajte. Uvidíte, ako sa vám urobí lepšie.

Znižuje cholesterol

Aspoň desať šálok čaju denne spôsobuje asi pětadvacetiprocentní pokles cholesterolu v krvi a zníži riziko infarktu.

Proti infekcii

Jeden šálka zeleného čaju obsahuje viac vitamínu C ako pohár pomarančovej šťavy. Je dobré ho piť pri prechladnutí, zápale či infekciu.

Ochrana buniek

Vysoký obsah polyfény v zelenom čaji chráni bunky pred útokom voľných radikálov. Preto vaše bunky veľmi dobre chráni. Tak prečo ho nezačať piť každý deň?

Zelený čaj pôsobí na naše telo mnohými spôsobmi. Pomáha nám od trávenia, prečistenie organizmu až po ochranu buniek. Nie je preto nič lepšie, než ho zaradiť do nášho jedálnička, a pravidelne každý deň piť zelený čaj. Uvidíte, ako sa za pár dní po pravidelnom pití budete cítiť inak a lepšie.