Bývanie

Kvalitné osvetlenie, ktoré má chrániť náš zrak


Ten, kto nemá žiadne zdravotné problémy so zrakom, nemá ani len tušenie, aké má šťastie. Každý, kto má vysoké dioptrie vie, že ak by okuliare prestal na nejaký čas nosiť, zrak by sa mu zhoršil na toľko, že by mu hrozila operácia. Napriek tomu, že dnes nie je problém nájsť si kliniku, kde by nám odstránili dioptre, neznamená to, že by sme sa o svoj zrak nemali starať.

Osvetlenie v školách

Chrániť zrak by sme mali od útleho veku. Ak ste rodič a máte školopovinné deti, malo by vám záležať na tom, aké osvetlenie školy je v škole, do ktorej chodia vaše deti. Napriek tomu, že viaceré školy len teraz začínajú inovovať zariadenie školy, na osvetlení si dávajú záležať. Veď predsa kvalitné osvetlenie školy výrazne ovplyvňuje koncentráciu a výkon študentov. Kvalitné osvetlenie školy podporuje zdravé prostredie školy a práve na tom by malo záležať aj kompetentným – starostom a riaditeľom školy. Predsa len aj učiteľom sa lepšie pracuje, ak sú triedy, telocvične a učebne kvalitne osvetlené.

Ak máte možnosť ovplyvniť kvalitu osvetlenia v školách, nájdite si firmu, ktorá vám vytvorí projekt osvetlenia školy a na základe toho vám do celej školy zavedie kvalitné osvetlenie, ktoré je úsporné a zároveň kvalitné. Pri návrhu je potrebné brať do úvahy vizuálnu pohodu, úsporu energií a ekológiu.

Osvetlenie v kanceláriách

Okrem škôl je potrebné zainvestovať do kvalitnejšieho osvetlenia kancelárskych priestorov. Súkromní podnikatelia, ale aj úrady by mali uprednostňovať LED osvetlenie. Osvetlenie v kancelárii by malo byť primerané, úsporné a malo by presvetliť každý tmavý kút kancelárie. Ak by v kancelárii nebolo kvalitné osvetlenie, najmä v zimných mesiacoch a v sychravých jesenných dňoch, kedy je slnka pomenej, by ste v kanceláriách pociťovali únavu, začalo by sa vám driemať.