Bývanie

Nájdite si svoj domček: Inzercia.sk ponúka domy po celom Slovensku

Až 89,5 % Slovákov žije vo vlastnom dome alebo byte. Patríme v tomto ohľade medzi špičku v Európe. Nemci, Rakúšania, ale aj Česi za nami zaostávajú. Ak sa opäť vrátime k našim slovenským číslam, vo vlastnom byte býva 51 % vlastníkov, vo vlastnom dome 48 %. Ako ste na tom vy? Nehľadáte pekný domček na bývanie?

Zalovte na internete

K hľadaniu nehnuteľností vhodných k trvalému bývaniu, ale aj k rekreácii, používame inzertné portály. Inzercia nám veľmi rýchlo pomôže urobiť si prehľad o ponuke a dopyte na trhu, o cenách nehnuteľností, aj o tom, v akom stave sa predávajú a či nás bude čakať rozsiahla rekonštrukcia.

Priemerná cena domu na Slovensku je 843 € za m2. Cena stúpa, pretože pred rokom to bolo 664 € za m2. Stúpa aj cena stavebných pozemkov. Priemerná cena chát a chalúp je 712 € za m2. Poďte sa pozrieť, aké zaujímavé domy, chaty a chalupy sú aktuálne na predaj.

Chaty a chalupy vhodné pre rekreáciu

Fascinujú vás drevenice vo Vlkolínci neďaleko Ružomberka? Aktuálne je v ponuke inzertného portálu Inzercia.sk na predaj jedna z nich, a to za cenu 150 000 €.

Hľadáte chalupu, kde si užijete leto pri vode? More na Slovensku síce nemáme, ale nesklame vás slovenská priehrada Ružiná. V susednej obci, na Divíne, pod krásnou zrúcaninou hradu, nemusíte kupovať starší dom, ktorý sa bude musieť ďalej rekonštruovať, ale rovno peknú novostavbu za 119 990 €.

Zamilovali ste si Nízke Tatry? Obľúbenou lokalitou pre rôzne letné aj zimní športy sú Tále. Aktuálne si tu máte možnosť kúpiť murovanú novostavbu chaty za 165 000 €.

Rodinné domy na trvalé bývanie

Najdrahšie nehnuteľnosti sú logicky v Bratislave. Platí to aj pre rodinné domy. Potrebujete bývať v Bratislave, ale nechcete sa zaviazať k tak veľkej investícii, akou je kúpa rodinného domu? Prenajmite si ho. Napríklad za prenájom 8-izbového domu nad Bratislavským hradom vo Fialkovom údolí zaplatíte mesačne 2000 €. Ak sa predsa len rozhodnete pre nákup, 4-izbový rodinný dom s garážou na ulici Tučkova ponúka Inzercia.sk aktuálne za 420 000 €.

Nie každý však mieri do Bratislavy. Chcete príjemné prostredie na bývanie, s dostupnými školami vrátane univerzity, s nádhernou prírodou Malej Fatry a Nízkých Tatier? Presťahujte sa s rodinou do Banskej Bystrice. Kúpiť si máte možnosť luxusnú novostavbu v Badíne, čo je od Banskej Bystrice skutočne na skok. Novostavba s bazénom sa predáva za 220 000 €. Že je to finančne nad vaše možnosti? V časti Rudlová sa predáva menší rodinný dom iba za 65 000 €. Dom ale potrebuje rekonštrukciu. Pokiaľ hľadáte podobne romantický domček, do ktorého sa už stačí iba nasťahovať, je k dispozícii iný, a to v časti Majer. Stojí 154 000 € a je po kompletnej a veľmi peknej rekonštrukcii.

Vybrali ste si a sťahujete sa? Najmite si profesionálov na upratovanie

O sťahovaní sa hovorí, že je lepšie vyhorieť, než sa sťahovať. Nemusí to tak byť. Na upratovanie novej nehnuteľnosti si nájdite profesionálov. Upratovacie služby sú dnes bežne využívané nielen firmami, ale aj súkromnými osobami. Firma uprace po vás v starom byte či dome, a ten váš pripraví tak, aby ste sa doňho sťahovali s chuťou a bez driny.