Zdravie

Najkrajším obdobím života ženy je tehotenstvo

Táto fráza je veľmi využívaná a opakovaná. Pre každú ženu by malo byť obdobie jej tehotenstva zároveň najkrajším obdobím jej života. V tomto období by mala myslieť hlavne na seba a na bábätko a venovať čas hlavne sebe a malému zázraku v brušku. Niekedy však aj nadšené maminky prepadne strach a ten je niekedy veľmi mocný.

Prvotné nádšenie

Väčšina mamičiek sa o dieťatko stará priam nadštandardne už v brušku. Tehotenstvo berú veľmi vážne. Mnohokrát si kúpia drahú literatúru, z ktorej čerpajú informácie o tom, čo môžu jesť a piť, aby to bábätku čo najviac vyhovovalo a prospievalo. O pití alkoholu, omamných látkach a cigaretách nemôže byť pri takýchto zodpovedne sa starajúcich mamách ani reč. Už keď je ich ratolesť v brušku dostáva nadštandardnú lásku a starostlivosť. Tehotné mamičky zvyknú so svojimi deťmi aj komunikovať, čítajú im rozprávky a spievajú im už keď sú v brušku. Chcú, aby si ich dieťa pamätalo ich hlas a aby ho neskôr, po narodení, dokázali ním upokojiť alebo utíšiť.

Hneď vedľa radosti stojí strach

Hneď ako opadne prvotné nadšenie, alebo keď príde zlá nálada, radosť ustúpi do úzadia a na rad prídu obavy. Tie sú častokrát spôsobované myšlienkami o tom, či mamička bude vedieť dieťatku zabezpečiť všetko, čo bude potrebovať, alebo či sa o bábätko bude vedieť dobre postarať. Takéto obavy však dokážu narásť aj do enormných rozmerov a to práve vtedy, keď sa mamička začne báť o zdravie svojho dieťatka. Vtedy prídu na rad myšlienky a otázky v ich hlavách. Pýtajú sa samé seba, či je bábätko zdravé, či robia všetko potrebné preto, aby mu bolo v brušku dobre, alebo či im niečo nechýba.

Proti strachu treba bojovať

Negatívne myšlienky, stres alebo napríklad strach môžu dieťatku v brušku veľmi škodiť, preto treba svoje obavy potlačiť a nepridávať si zbytočné, častokrát aj neopodstatnené, starosti. Avšak ak si maminka potrebuje byť istá, môže sa ubezpečiť. Trisomy test môže pomôcť každej mamičke a presvedčiť ju o zdraví jej bábätka. Je to totiž rýchly krvný test, ktorý je presný a jednoznačný. Po jeho vykonaní budú mamičky môcť hodiť všetky svoje veľké starosti za hlavu a ďalej sa spokojne venovať bábätku v brušku a príprave jeho života u nich doma.