Bývanie

Nestíhate si nájsť čas na seba? Rozmaznajte sa pri večernej hygiene

Pre každú mamu malého dieťaťa sú chvíle, ktoré má len pre seba, skutočnou vzácnosťou. Obzvlášť pri drobcoch, ktorí toho cez deň moc nenaspia. Preto by ste každú voľnú chvíľu mala využiť skutočne naplno. Aj ak ide o takú bežnú vec akou je večerný kúpeľ, či sprcha.

Voda s ideálnou teplotou hneď na prvý pokus 

K vytúženému relaxu a regenerácii aj u vás doma vám pomôže dobre vybavená kúpeľňa, ktorá nebude slúžiť len na rýchly ranný make-up, ale aj na večerné okamihy plné pohody v napustenej vani, kľudne aj s penou. A čo je základom dobrého kúpeľa?

V prvom rade voda s tou najideálnejšou teplotou. Nesmie byť studená, aby vám počas kúpeľa nedrkotali zuby a zároveň nesmie byť príliš horúca, aby sa do nej vôbec dalo ponoriť. Spomínali sme však, že ako mama na plný úväzok nemáte príliš veľa času? Preto nemôžete stráviť večnosť len tým, že budete striedavo dopĺňať studenú, či teplú vodu, aby ste dosiahla ideálnu teplotu.

Najlepšie je mať ideálnu teplotu ihneď. Na tento účel slúžia vaňové termostatické batérie, pomocou ktorých si môžete presne nastaviť ideálnu teplotu vody. A aby ste si bola istá, že nebude voda príliš horúca, môžete si nastaviť doraz na maximálnu teplotu, ktorú chcete.

Všetko má byť tam, kde to potrebujete

Na to, ako dobre sa vo svojej kúpeľni cítite, majú vplyv však aj rôzne detaily. Takýmto detailom môže byť aj dobré rozmiestnenie praktického kúpeľňového nábytku. Po ruke tak musíte mať poličku s vašim obľúbeným sprchovým gélom, či penou do kúpeľa a samozrejme aj uterák, takže vhodne umiestnený držiak práve na uteráky je taktiež dôležitý.

A samozrejme, nesmieme zabudnúť na veľké zrkadlo, ktoré poslúži jednak pri rannom upravovaní vášho zovňajšku, ale aj vtedy ak sa chcete jednoducho poobzerať v zrkadle a pokochať sa svojou krásou. To vám určite dodá dávku sebavedomia.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Breslavtsev Oleg / Shutterstock.com