Bývanie

Nezanedbajte výber detskej stoličky pre školáka

Máte doma školáka? Je jedno, či má šesť rokov alebo šestnásť, no jedno je isté – každý študent potrebuje kvalitnú detskú stoličku, ktorá bude udržiavať jeho chrbticu zdravú a rovnú.

Detská stolička je dôležitá súčasť študentskej izby

Ak sme zvyknutí svoje deti rozmaznávať najnovšími tabletmi, telefónmi či rôznym trendovým oblečením, na niečo také dôležité a podstatné, ako je detská stolička, by ste určite nemali zabudnúť. Samozrejme, hovorí sa, že šaty robia človeka, ale doplňme túto informáciu ešte o vetu – človeka robí aj držanie tela. Pokiaľ je správne, človek vzbudzuje rešpekt. Vystretý, vzpriamený a sebavedomý žiak vyvoláva obdiv, pretože je to v dnešnej dobe skôr rarita. Deti a mládež majú poškodené chrbtice z nesprávneho životného štýlu, ktorý sme im ako rodičia už dávno odobrili. Správny výber detskej stoličky je preto veľmi dôležitý.

Nákup detskej stoličky riešte spolu

Aby študenta bavilo písanie domácich úloh a učenie, mali by ste mu dopriať izbu podľa jeho predstáv. Nechajte ho, aby si sám vybral, čo sa mu páči. On tam bude tráviť väčšinu svojho voľného času, a preto by hlavné slovo vo výbere malo patriť jemu. Pri nákupe detskej stoličky alebo stoličky do študentskej izby alebo do kancelárie dbajte hlavne o to, aby bola stolička kvalitná. Nemusí byť vôbec drahá. Vopred si určite všetky parametre, ktoré by mala spĺňať. Cena, farba, materiál, či bude polohovateľná, na kolieskach alebo na nožičkách. Kolieska sú výborné na premiestňovanie sa z miesta na miesto, ale sú tiež dosť hlučné. Nekvalitný druh podláh môžu dokonca aj poškriabať alebo zanechať po dlhšom čase stopy.

detská-stolička-do-detskej-izby-mojnabytok.sk

Pre správne držanie tela a zdravú chrbticu si zadovážte kvalitnú detskú stoličku

Nejde len o zdravý vývoj chrbtice, ale sedenie tiež vplýva aj na naše vnútorné orgány. Pokiaľ sme skrčení a zhrbení, navzájom sa o seba tlačia. U detí, kde sa ešte všetko vyvíja a rastie, je to veľmi nebezpečné. Orgány sa totiž môžu poškodiť alebo zdeformovať, čo môže mať doživotné následky. Výber detskej stoličky je preto opodstatnene dôležitý.

Odborníci radia počínať si pri nákupe detskej stoličky takto: nohy dieťaťa by mali dočiahnuť na zem celou plochou. Opierka má siahať do výšky približne detských lopatiek. Tým sa zabezpečí rovné sedenie. Hlava a krčná chrbtica budú stále nútené udržiavať rovnováhu. Dobré detské stoličky by sa mali dať nastavovať podľa výšky dieťaťa, a preto, aj keď vám trocha podrastie, mala by sa dať stále používať. Zvýšiť sa dá sedenie, operadlo na chrbát a takisto aj opierky na ruky. Voľte materiál, ktorý je ľahko udržiavateľný, pretože všetci veľmi dobre poznáme drobné nehody s občerstvením alebo vyliatymi nápojmi.