Bývanie Zdravie

Odstráňte príčiny nespavosti a vyspite sa doružova

Spánok je pre náš organizmus veľmi dôležitý. Malé dieťa by dokonca malo spať denne minimálne desať hodín. Ak vás trápi nespavosť alebo sa v noci v pravidelných intervaloch budievate, je načase, aby ste prišli na to, čo spôsobuje vašu nespavosť, odstránili príčiny a konečne sa vyspali doružova. 

Problém môže byť aj v matraci 

Čudovali by ste sa, ale u mnohých z nás môže byť príčinou nespavosti práve nekvalitný matrac. Môže byť vyležaný, môže byť znečistený a nemusí vyhovovať vašim spánkovým návykom. Ak máte pocit, že sa vám na vašom matraci neleží dobre a pobolieva vás často aj chrbát, je načase ho vymeniť za nový matrac. Vyberajte z ponuky kvalitnejších lacnejších matracov, ktoré sú vyrobené z kvalitného materiálu – peny, ktorá sa prispôsobí najmä vašej chrbtici a prinesie vám vytúžené pohodlie po náročnom dni. Matrac vyberajte podľa použitého materiálu a najmä podľa spánkových návykov – spanie na chrbáte, na bruchu. Aj spánkové návyky zohrávajú dôležitú úlohu pri výbere nového matraca. 

Odporúčame taštičkové matrace

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý matrac si vybrať, tak my by sme vám radi predstavili taštičkové matrace. Patria do skupiny kvalitných ortopedických matracov, sú cenovo prijateľné, poskytnú vám pohodlie a sú priedušné. Ak hľadáte nové matrace, ktoré poskytnú oporu vašej chrbtici počas spánku, tak si s určitosťou vyberajte práve taštičkové matrace. 

Chodievajte spávať v rovnakom čase a vstávajte taktiež v rovnakom čase

Vám sa to možno nemusí zdať, ale vaše telo si po čase zvykne na určitý spánkový režim. Ak cez týždeň chodievate spávať napríklad o 22:00 a cez víkend o 3:00 ráno, vaše telo zostane „rozhodené“. Ak sa v noci pravidelne budievate, naučte sa chodievať spávať vždy v tom istom čase a budievate sa vždy v tom istom čase – aj cez víkendy. Uvidíte, že problémy s nespavosťou zmiznú.

Pred spánkom nepozerajte do telefónu, ale radšej si zájdite do kúpeľne a vyčistite si zuby novými bieliacimi pásikmi. Čas pred spaním využite efektívnejšie. Technológie ako mobil, tablet a notebook sa so spánkom nekamarátia! 

A ešte jedna rada na záver. Ak aj napriek tomu nemôžete spávať, postavte sa z postele a robte činnosť, ktorá by vás unavila. Uvidíte, že driemoty na vás prídu do pár minút a zaspíte ako bábätko.