Bývanie

Onedlho budeme môcť ísť na pobyt do hotela. Chystáte sa na nejaký?

Ktovie, či tento rok budú mať majitelia hotelov a penziónov Vianoce tradične 24.12. alebo o deň neskôr, 25.12., keď budú môcť otvoriť svoje zariadenia. Aj keď len s obmedzeniami, ktoré zrejme nie sú úplne podľa ich predstáv, ale niekedy je aj málo lepšie ako nič.

Pre očkovaných a prekonaných žiaden problém. Až na tie obmedzenia

Áno, v krásnom horskom hoteli alebo malebnom penzióne sa budete môcť od 25.12. ubytovať aj vy. Ak teda ste zaočkovaná alebo ste aspoň za posledných 180 dní prekonala ochorenie COVID-19. Testovaniu sa však ani tak nevyhnete, ale aspoň malou náplasťou môže byť, že stačí aj antigénový test.

Zároveň tak budú hotely jedinými miestami, v ktorých budú fungovať reštaurácie, keďže tie bežné ostávajú stále zatvorené. Avšak čo sa hotelových reštaurácií týka, budú fungovať len vo forme donášky jedla na izbu.

Obmedzenia sa nepáčia nikomu, ale podporte radšej naše zariadenia

Hotely a iné ubytovacie zariadenia budú môcť mať pre hostí otvorené aj svoje wellness, avšak s obmedzeniami, čo sa počtu ľudí týka. Ak však s partnerom radi trávite dni voľna na romantických pobytoch pre dvoch, počas ktorých radi takýmto spôsobom relaxujete, budete mať na to možnosť už od spomínaného dátumu.

Samozrejme, budú vás čakať spomínané obmedzenia a tak bude takýto pobyt prinajmenšom netradičný, avšak ako sme už povedali v úvode, lepšie ako nič. A nielen pre vás, keď nebudete musieť voľno v práci stráviť medzi štyrmi stenami svojej domácnosti a aj keď s obmedzeniami, predsa budete môcť niekoľko dní stráviť mimo svojho bydliska.

Pomôže to aj samotným ubytovacím zariadeniam, keďže budú mať aspoň nejaké príjmy a nebudú sa musieť dívať na to ako ľudia, ktorí mohli pomôcť zarobiť im, odchádzajú na pobyty do tých krajín, kde sú obmedzenia menej prísne. Pretože ten, kto chce, si nájde krajinu, do ktorej bude môcť na pobyt ísť.

Zdroj obrázka:

Autor: Anel Alijagic / Shutterstock.com