Zdravie

Pomôžte vášmu organizmu s detoxikáciou

Aj keď tohtoročná zima bola veľmi slabá, ľudia s oslabenou imunitou aj napriek tomu mali zdravotné problémy, konkrétne respiračné problémy. Náš imunitný systém prechádza zaťažkávajúcou skúškou, a to aj vzhľadom na pandémiu, ktorá trápi nielen našu krajinu, ale aj väčšinu sveta. Keďže sa už u nás naplno prejavila jar, teraz je ten správny čas pomôcť organizmu s detoxikáciou.

Pestrec mariánsky 

Bodliakovitá rastlina, ktorá sa využíva najmä pri liečbe problémov s pečeňou. Ak chcete váš organizmus detoxikovať a pomôcť mu zbaviť sa toxických látok, odporúčame vám kúpiť si balenie drveného pestreca mariánskeho. Z pestrecu sa vyrába olej, čaj, granule, ale pri detoxikácii by sme vám najviac odporúčali práve drvený pestrec mariánsky.

Aké sú jeho pozitívne účinky na náš organizmus? Medzi jeho pozitívne účinky radíme pôsobenie pri obnove pečeňových buniek, znižovanie cholesterolu, zlepšovanie trávenia, čistenie črevného traktu, zbavovanie toxínov, ale dokáže pomôcť aj pri otrave hubami, či alkoholom.

Ak máte problémy s pečeňou, pečeňové testy nie sú práve najlepšie, odporúčame vám kúpiť si prípravok z pestrecu mariánskeho.

Repík lekársky

Sušený repík lekársky si môžete nazbierať aj sami, avšak bez problémov si ho môžete aj kúpiť. Ako aj pestrec mariánsky, tak aj sušený repík lekársky vám dokáže pomôcť pri detoxikácii organizmu, napríklad aj pečene, ktorá býva veľmi zasiahnutá po zime, kedy sme mali tendenciu viac jesť. Medzi pozitívne účinky repíka lekárskeho patrí rýchle hojenie rán, detoxikácia pečene, pozitívne účinky na dýchacie cesty, protirakovinové účinky a efektívne pomáha znížiť stres.

Pomôžte vášmu organizmu s detoxikáciou a okrem úpravy jedálnička a obmedzenia stresu skúste podporiť svoj organizmus tými správnymi bylinkami.

 

 

Zdroj obrázka: 

Autor: fizkes  / Shutterstock.com