Bývanie

Praktické rady, ktoré vám uľahčia výber novej sedačky

Dôležitá súčasť obývačky by nám mala vydržať dlhé roky, no ak máme malé deti alebo domácich miláčikov, musíme sa zmieriť s tým, že trvácnosť sedačky je podstatne nižšia ako trvácnosť sedačiek, ktoré si zaobstarajú rodiny bez domácich miláčikov a s odrastenými deťmi.

Ako si ale vybrať dobrú sedačku? V tom vám ochotne poradíme. 

Akú veľkosť si vybrať?

Ak si chcete vybrať pekné sedačky, pri výbere novej si všímajte predovšetkým veľkosť. Dôležité je vedieť, že či je možné sedaciu súpravu rozložiť na viac častí a či tie jednotlivé časti dokážete prepchať cez dvere do obývačky. Vždy pri výbere si všímajte veľkosť celej sedačky a jednotlivých dielov. Takto sa vám podarí vybrať si dobrú sedačku do obývačky.

Nezabúdajte si pred kupovaním sedačky pomerať priestor, kde bola umiestnená sedačka. Ak neplánujete meniť nábytok, ale plánujete si kúpiť novú sedačku, je potrebné vedieť, koľko miesta máte k dispozícii na umiestnenie novej sedačky.

Aké typy sedačiek poznáme?

Na výber máte z kvalitných sedačiek v tvare U, rohových sedačiek a pohoviek. V prípade, že bývate v jednoizbovom byte alebo v garzónke, oceníte rozkladacie pohovky. V prípade, že bývate v rodinnom dome a máte veľkú obývačku, odporúčame veľké účkové sedačky. Ak máte obývačku primeraných rozmerov, odporúčame vám rohové sedačky.

Najpredávanejšie sú rohové sedačky. Sú to univerzálne sedačky vhodné do domu, či bytu. Účkové sedačky si dávajú ľudia, ktorí majú obývačku prepojenú s inou miestnosťou, najčastejšie s kuchyňou.

A čo farba? 

Až na záver by ste si mali vyberať farebné prevedenie. Vo všeobecnosti sa najviac odporúčajú neutrálne farby – svetlá sivá, tmavá sivá, čierna, béžová, či hnedá. Keď si vyberiete farebnú, je potrebné všetky dekorácie prispôsobiť farbe sedačky, čo môže byť pre niekoho problém. Vyberte si skôr neutrálny odtieň a sedačku si oživte farebnými dekoračnými vankúšmi.