Zdravie

Pravidelnou starostlivosťou o zuby predídete problémom

Bolesť zubov patrí medzi najhoršie bolesti vo všeobecnosti. Niekedy ani tie najsilnejšie lieky proti bolesti nezaberajú. Aby sme však mali krásny a zdravý chrup, musíme sa oň starať. Už odmalička nám rodičia hovorili, že o zuby by sme sa mali starať neustále. Pravidelnou starostlivosťou totiž dokážeme predchádzať problémom.

Preventívne prehliadky 

V prvom rade je veľmi dôležité, aby ste chodili na preventívne prehliadky. Mnohí ľudia si myslia, že práve na preventívnych prehliadkach im zubári nájdu niečo, čo tam vlastne ani nie je, len za účelom, aby z nich vytiahli peniaze. Treba si uvedomiť, že preventívne prehliadky slúžia na to, aby sa zachytil začínajúci kaz, kaz v počiatočnom štádiu a dalo sa predchádzať úplnému znehodnoteniu zubu. V súčasnosti sa mnohí zubári venujú endodoncii, čiže záchrane zuba. Koreňové ošetrenie zuba dokáže zub zachrániť a vyhnete sa tak trhaniu.

Odporúča sa chodiť jedenkrát ročne na preventívnu prehliadku, avšak viacerí zubári tvrdia, že do roka by sme mali chodievať aspoň dvakrát na prehliadku. Takto ochránite svoje zuby a vyhnete sa ich znehodnoteniu.

Dôsledné čistenie zubov 

Ak chcete predísť problémom so zubami, je jedno, či máte tie najkvalitnejšie umelé zuby, alebo svoje vlastné zuby, je nutné ich dôkladne čistiť. Odporúčame vám kúpiť si kvalitnú zubnú pastu, zubné kefky s mäkkými štetinkami, medzizubné kefky, zubné nite, ale aj jednozväzkové kefky.

Dôkladné čistenie zubov dokáže zabrániť ich znehodnoteniu. Vyhnete sa odhaľovaniu zubných krčkov, krvácaniu ďasien a samozrejme aj chránite svoje zuby pred vznikom zubných kazov.

Dôsledné čistenie zubov dokáže odstrániť zvyšky jedla medzi zubami. Zabránite tak rozmnoženiu baktérií v medzizubných priestoroch.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Oksana Kuzmina / Shutterstock.com