Krása

Profesionálne farby na vlasy môžete používať aj doma

Farby na vlasy

Ak nás niečo u kaderníka skutočne stojí poriadny balík eur, je to farbenie vlasov. Skúste si ho doma ako profesionálky samy. Kúpte si profi farby na vlasy a buďte pripravené kedykoľvek vylepšiť svoj vzhľad novou farbičkou na vlasy.

Kaderníci vám potvrdia, že profi farby na vlasy sú lepšie

Kúpiť ich v bežnej drogérii nejde, ale tieto farby na vlasy predávajú špecializované e-shopy, akým je Notino.sk. Vyznáte sa vo farbách? Tie pre profesionálov obvykle nekúpite štandardne namiešané či v setoch a k farbe si musíte zvlášť dokúpiť oxidačné krémy a aktivačné emulzie. Aj keď sa to môže zdať byť diskomfortné, už pri druhom farbení vlasov vám to tak nepríde a rýchle sa naučíte farbiť sa sama ako u kaderníka. Reč je teraz predovšetkým o farbení permanentnými farbami, alebo semipermanentnými prelivmi.

Ako sa pozná dobrá farba na vlasy? Predovšetkým nemá nadbytok pigmentov, ako farby zo supermarketov. Tieto pigmenty nie sú výhodou. Robia nás staršími a zdôrazňujú vrásky. Tiež sú kvôli nim viditeľnejšie rôzne nedostatky pleti.

Zvládneme domáce farbenie?

Pri dlhých vlasoch môže byť farbenie doma nepohodlné a náročnejšie. Ale pokiaľ nosíte účesy pre polodlhé vlasy, napríklad lob, zložité to nebude a ušetríte. V kaderníctve by vám totiž už účtovali farbenie dlhých vlasov. Zadovážte si veci, ktoré na farbenie potrebujete. Určite latexové jednorazové rukavice, optimálne tiež ochrannú zásteru na farbenie, ale aj igelitovú čapicu na vlasy, pod ktorou necháte farbu pôsobiť.

Sú značky, ktoré nesklamú

Medzi najkvalitnejšie patrí farba na vlasy L’Oréal. Je to celé spektrum rôznych farieb na vlasy. Ak si trúfnete na tie profesionálne, dobrou voľbou je Inoa. Kto chce predsa len všetko predpripraviť, pre toho je tu kvalitná farba L’Oréal Préférence. Značka ponúka taktiež tónovaciu farbu pre mužov i kvalitnú permanentnú farbu Majirel High Lift.

Čo ešte potrebujete na dokonalú zmenu účesu?

Plánujete kúzliť so svojim účesom? Na Notino.cz kúpite všetko, čo k tomu potrebujete. Nielen permanentné farby, ale aj odfarbovače na vlasy, oxidačné krémy, prelivy na vlasy aj odstraňovače farby.

L’Oréal Paris Colorista Ombré

Zmenu si najprv vyskúšajte

Nie každému sa chce do trvalého farbenia. Zmenu si môžeme vyskúšať nepermanentnými farbami. Môže sa jednať o zmývateľné farby a prelivy na vlasy s rôznou dĺžkou pôsobenia, vhodné sú tiež tónovacie šampóny. Tieto prostriedky sa často hodia aj na zakrytie prvých šedín. Ale pozor, niektoré na šediny chytia, iné nie. Dosť často ich chce skutočne vyskúšať.

 

L’Oréal Paris Casting Crème Gloss

Než sa dostanete ku kaderníkovi

Predsa len necháte farbenie svojich vlasov na profesionáloch? Kúpte si však k ruke pomocníka: sprej na odrasty. Ten vám pomôže prečkať problematický čas medzi jednotlivými návštevami salónu.