Bývanie

Tipy, ako sa naštartovať ráno počas týždňa

Pracovné rána, najmä teraz na jeseň, bývajú pre nás všetkých ťažké. Zamračené hmlisté rána s minimom slnka a vetrom prenikajúcim až do kostí nie sú nikomu po vôli, avšak máme jeseň a musíme s takýmto počasím viacmenej počítať. 

Ako sa ale naštartovať ráno počas týždňa? Poradíme vám, čo si nachystať a na čo nezabúdať, aby ste pracovné rána zvládali bez problémov.

Zdravé raňajky 

Aj keď dostupnosť čerstvej zeleniny, či ovocia sa bude zhoršovať, využite sezónu orechov, hrušiek, jabĺk, či sliviek a pripravujte si ráno chutné zdravé raňajky. Ak sa chcete naštartovať, vyhnite sa pečivu a celkovo múčnym produktom a nahraďte ich jedlom, ktoré vám doplní potrebné vitamíny a energiu.

Medzi zdravé potraviny, z ktorých vám odporúčame robiť zdravé raňajky, radíme hlavne mliečne výrobky (mlieko, syry, jogurty), semienka, orechy, ovocie (čerstvé, domáce sušené ovocie), ale aj zeleninu. Ak milujete sladké, môžete si po raňajkách dať kocku pravej bio čokolády, ale netreba to príliš preháňať. Chuť na sladké môžete zahnať ovocnými kašami, či ovocnými smoothies.

Káva po raňajkách 

Káva je samozrejmosťou pre väčšinu ľudí. Ak ráno pijete kávu a pri príprave si dávate záležať, kúpte si kvalitnú kávu do vášho kvalitného pákového kávovaru a pripravte si chutnú kávu. Káva by sa mala vždy piť až po raňajkách, aspoň pol hodinu po nich. Ak vám to ale čas nedovolí, buď si kávu spravte do KeepCupu, alebo si ju spravte v práci. Káva na prázdny žalúdok, či po raňajkách by vám mohla podráždiť žalúdok.

Ak máte dostatok času, odporúčame vám používať kvalitnejšie pákové kávovary, ktoré vám pripravia kvalitnú kávu a doprajú vám pravý pôžitok z kávy.

Ak sa chcete naštartovať ráno počas týždňa, okrem kvalitných zdravých raňajok a káve po raňajkách nezabúdajte ani na tekutiny. Káva dehydruje, preto vám k raňajkám odporúčame spraviť si bylinkový čaj – ideálne zo sušených byliniek. Na jeseň odporúčame piť aj zázvorový, či šípkový čaj na podporu imunity.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: iravgustin  / Shutterstock.com