Bývanie

Tipy a triky, ako si zútulniť interiér domácnosti

Modernizácia interiérových priestorov, najmä výraznejšie rekonštrukcie, sú finančne náročné a vždy sa do nich púšťame po našetrení finančných prostriedkov.

Ak si ale pred začiatkom leta chcete len zútulniť interiér domácnosti, pričom neplánujete žiadne stavebné úpravy, výraznejšie rekonštrukcie, máme pre vás užitočné tipy a triky, ako na to.

Behúň pred kuchynskú linku a kusový koberec do obývačky

Ak je vám pri príprave jedál v kuchyni zima od nôh, veľmi príjemným a praktickým tipom na zútulnenie interiéru domácnosti môže byť aj behúň pod kuchynskú linku. Praktické behúne pred kuchynskou linkou krásne zútulnia samotnú kuchyňu a poskytnú vám komfort, či už v lete, alebo v zime. Kým v lete sa vám bosé spotené nohy nebudú lepiť na podlahu, v zime zase oceníte teplo, ktoré vám budú vytvárať.

Interiér domácnosti si zútulnite nielen novým behúňom pred kuchynskou linkou, ale aj novým kusovým kobercom do obývačky. Nič nepokazíte smotanovým, či svetlosivým jednofarebným kusovým kobercom, ktorý navyše krásne vynikne pri drevených parketách. Vysokokvalitné drevené parkety sa síce neoplatí zakrývať, ale takéto mierne skrášlenie v podobe svetlého huňatého kusového koberca sa rozhodne oplatí.

Nové deky, obliečky na dekoračné vankúše

Deky a dekoračné vankúše nepoužívame len v obývačke, ale aj v spálni, či v detských izbách. Ak si chcete zútulniť interiér domácnosti, odporúčame vám kúpiť si nové deky, či napríklad obliečky na dekoračné vankúše. Obliečky na dekoračné vankúše vás vyjdu podstatne lacnejšie ako nové dekoračné vankúše.

Odporúčame skôr farebne neutrálne obliečky, resp. obliečky v prírodných farbách.

Nič nepokazíte klasickými fleecovými dekami a obliečkami na dekoračné vankúše v prírodných farbách s minimalistickými, či geometrickými vzormi. 

Ak vo vašom interiéri dominuje hnedá prírodná farba a dokonca ste si vybrali aj laminátovú podlahu v jemnom hnedom prevedení, odporúčame k nej kombinovať svetlú sivú, smotanovú, či napríklad jemnú zelenú farbu.

Obrazové steny, plagáty v ráme 

Veľmi príjemným spestrením, oživením interiérových priestorov sú tzv. obrazové steny, či napríklad moderné nástenné plagáty v ráme. Obrazové steny sú vytvorené z väčšieho množstva rôznych obrazov – obrazov rôznych veľkostí a rôznych motívov.

Takéto niečo pekne vynikne na stene v obývačke, ale napríklad aj v predsieni rodinného domu.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com