Bývanie

Veľká pomoc pre malé starosti

Jeseň hýri farbami a priam láka do prírody. Ak svieti slniečko, je prechádzka tým pravým nabitím energie. Mnohí z nás však nemajú na dlhé výlety čas, či už pre prácu alebo jednoducho je tá príroda veľmi ďaleko. V tomto prípade nám poslúži aj naša záhrada. Ak ju pravdaže, máme. Tým ostatným už ostáva možno len balkón alebo promenáda v meste.

Moja záhrada , moje všetko

Aj vy si vyjdete do svojej záhrady len tak relaxovať, alebo je práve ona vašim poháňačom a záľubou? Pretože niekto má záhradu na relax a oddych, iní práve pri práci v záhrade oddychujú. Oba typy však chcú, aby ich záhrada vyzerala dobre. Obetujú tomu nemálo času a energie. Preto ich neskutočne zamrzí, ak im pekný trávnik, či zeleninový záhon zničí krt alebo hraboš. Koho by nemrzelo zničenie jeho práce a námahy? Treba začať od začiatku a možno stále dookola. To je potom pre nás práca a starosti navyše.

Nepríjemní hostia

Možno ste sa už v podobnej situácii ocitli aj vy. Veľa ľudí hľadá rady a pomoc na internete. Skúšajú osvedčené recepty záhradkárov a známych. Nepoznáme dôsledky týchto rád, ale jeden tip by sme mali. Vyskúšali ste už odpudzovač krtkov a hrabošov? Takýto prístroj vysielaním nizkofrekvenčných vibrácií vyvoláva u krtov a hrabošov únikové chovanie ako pri zemetrasení. Aby zariadenie dobre fungovalo, je vhodné ho umiestniť čo najbližšie k miestu, kde sa hraboše vyskytujú najčastejšie. Prístroj sa nabíja solárnou energiou. Vďaka tomu je odpudzovať aktívny aj po zotmení.

Mať v záhrade krta alebo hraboša je nočná mora každého záhradkára. Je dobré vedieť, že existuje aj účinné riešenie. Veď záhradu máme na to, aby sme v nej relaxovali. Nepotrebujeme po namáhavej práci ešte riešiť problémy s drobnými hlodavcami v našej oddychovej zóne. Zaobstaraním tohto produktu máme po starostiach a môžeme poradiť aj našim priateľom, ktorí zápasia s podobnými ťažkosťami.