Bývanie

Vonkajšie žalúzie- menej hluku, viac pokoja, ochrana súkromia i šetrenie nákladov

V dnešnej uponáhľanej dobe si čoraz viac ceníme chvíle pokoja, oddychu, ktoré trávime spoločne s blízkymi ľuďmi. Každý z nás túži po súkromí a pohodlí domova, a preto robíme všetko, aby sme si svoj príbytok čo najviac zútulnili a cítili sa v ňom príjemne a pohodlne.

Jedným zo spôsobov ako to dosiahnuť, je inštalácia vonkajších žalúzií. Slúžia ako účinná bariéra proti prírodnému svetlu, vetru, prachu, vode. Okrem toho nám poskytnú maximálnu ochranu pred vonkajšími rušivými faktormi a zabezpečia dokonalé súkromie. Vhodné sú najmä do rodinných domov, kancelárií či priemyselných budov.

Vonkajšie žalúzie poskytujú niekoľko výhod, pre ktoré sa oplatí investovať do ich kúpy. Majú schopnosť regulovať prírodné svetlo v interiéri, my sami rozhodujeme o tom, kedy a koľko svetla si do miestnosti vpustíme vytiahnutím žalúzií alebo stlmíme ich zatiahnutím.

Vonkajšie žalúzie sú veľmi dobrým riešením aj v prípade, keď chceme ušetriť na nákladoch za energiu. Udržiavajú stabilnú teplotu v interiéri, v horúcich dňoch miestnosť prirodzene ochladzujú a počas zimy teplo v interiéri udržiavajú.

Ďalšou výhodou žalúzií je poskytovanie komfortu, pretože vďaka nim je umývanie okien jednoduchšie a menej časté. Jednoducho sa inštalujú a cenovo sú dostupné pre každého potencionálneho užívateľa.

Na trhu existujú tri typy vonkajších žalúzií, a to typ C- klasicky zaoblené žalúzie so spevnenými okrajmi, typ S- najpevnejší typ žalúzií, ktorý zabraňuje prenikaniu až 85% slnečného svetla a napokon typ Z- vonkajšie žalúzie s moderným dizajnom, ktoré sú extrémne odolné v každom počasí.

Vonkajšie žalúzie sú najvhodnejšie na veľké sklenené plochy a okná, ktoré sú umiestnené vo veternom prostredí. Možno si zaobstarať žalúzie s ručným ovládaním alebo pomocou elektronického diaľkového ovládania. Dostupné sú vo viacerých materiálových prevedeniach – z umelých materiálov alebo moderného dreva.

Ak je Vašou prioritou čo najviac zabrániť prehrievaniu interiéru a Váš dom či kancelária sú vybavené veľkými presklenými plochami, tak žalúzie sú pre Vás tým najlepším a najpraktickejším riešením a rozhodne sa Vám do nich oplatí investovať.