Bývanie

Vytvorte si v spálni dokonalú oddychovú zónu

Spálňa je miestnosť, kde by sme mali oddychovať, avšak mnohí z nás využívajú túto miestnosť aj ako pracovňu. Treba apelovať na to, že spálňa by vždy mala slúžiť ako miestnosť, kde oddychujeme a spíme a nemali by v nej byť počítače, notebooky a ani iná technika.

Vytvorte si v spálni dokonalú oddychovú zónu.

Pohodlie na manželskej posteli

Aby ste si v spálni vytvorili dokonalú oddychovú zónu, bez kvalitných manželských postelí a matracov to jednoducho nepôjde. Okrem nich vám ale pohodlie pomôžu vytvoriť vankúše, dobrý paplón, prehoz na posteľ a predovšetkým aj dekoračné vankúše.

Ak si plánujete na posteli čítať knižky, či venovať sa napríklad háčkovaniu, či štrikovaniu, určite oceníte predovšetkým teplé deky a dekoračné vankúše.

Prehoz slúži ako ochrana posteľných obliečok pred prachom a nečistotami a pri leňošení by ste ho mali používať napríklad ako ochranu posteľnej plachty (ak si paplóny a vankúše, na ktorých spíte, dáte nabok).

Relaxačné kreslá

Dokonalú oddychovú zónu v spálni vám pomôžu vytvoriť aj relaxačné kreslá. Ak rady čítate a chcete sebe a partnerovi dopriať miesto na čítanie, niet lepšieho miesta, ako si umiestniť relaxačné kreslá práve do spálne. Odporúčame vám nové relaxačné kreslá ladiť s posteľami a s nábytkom. Nesmie pútať veľa neželanej povinnosti a musí dizajnovo zapadnúť do danej miestnosti. Moderné relaxačné kreslá môžete využívať na čítanie kníh, ale aj na počúvanie príjemnej hudby. Maximálne pohodlie vám poskytnú vďaka svojim tvarom, ktorým chránia predovšetkým chrbticu.

V zime oceníte deky pletené z hrubej priadze. K tejto deke si dajte vytvoriť aj vankúšik.

V spálni si chceme dokonale oddýchnuť a preto okrem vankúšikov, diek by v spáli nemala chýbať ani dizajnová stojaca lampa, či tienidlo. Lampu dávajte skôr ku kreslu. Tienidlo oceníte pri posteli.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com