Bývanie

Zariaďte detskú izbu pre bábätko inšpiratívne, prakticky a bezpečne


Príchod bábätka do rodiny je vždy chvíľa, kedy musíme náš životný priestor zmeniť. Ideálne je, keď má bábätko hneď od narodenia svoju vlastnú detskú izbu a v nej svoj priestor pre odpočinok aj hru.

Ako zariadiť detskú izbu pre bábätko? Hľadísk, ktorých sa musíme držať, je hneď niekoľko. Bábätká potrebujú podnety pre svoj vývoj. Spočiatku vidia iba čiernobielo. Preto sú prvé hračky či knižky pre deti práve v týchto kontrastných farbách. Niekedy sa k nim pridáva ešte červená. Preto nič nepokazíte ani nábytkom pre bábätká práve v tejto farebnosti. Iným riešením je biely detský nábytok, ktorý je potom možné v rôznych obdobiach života dieťatka zaujímavo kombinovať s textilnými či inými doplnkami.

Nábytok pre bábätká by mal byť praktickým

Ako maminky a rodičia obecne si veľmi rýchlo uvedomíme, aké dôležité sú určité praktické maličkosti na detskom nábytku. Napríklad kolieska na detskej postieľke, ktorú vďaka tomu jednoducho presunieme k našej posteli. Oceníme aj jednoducho, jednou rukou stiahnuteľnú bočnicu detskej postieľky. Nábytok tiež nechceme kupovať iba na obdobie jedného roku. Preto je dobré vyberať taký, ktorý dokáže slúžiť nášmu dieťaťu dlhšie. Typickým príkladom môže byť komoda 3v1 ­– jeden kus nábytku použijeme ako komodu, vaničku aj prebaľovací pult. Takú nájdete v sortimente Erbesi.sk.

Samozrejmosťou musí byť bezpečnosť detského nábytku

Prevedenie konštrukcie, jej pevnosť, absencia akýchkoľvek nebezpečných prvkov, kvalitné bio nátery bez škodlivín… Pre bábätko nikdy nevyberáme nábytok iba podľa ceny. Dôležitá je jeho zdravotná nezávadnosť a bezpečnosť.

Čo patrí do detskej izby a aké sú dnes aktuálne trendy?

Detská izba pre bábätká by mala byť zariadená detskou podstielkou, prebaľovaním pultom, komodou na oblečenie, prípadne rovno skriňou na ďalšie oblečenie. Ďalej sú praktické debne a skrinky na hračky. Dôležité sú tiež rôzne doplnky, ktoré robia izbu praktickou a krásnou. Pozrite sa na sortiment e-shopu Erbesi.sk. Nájdete tu zariadenie pre detské izby v klasickom, dizajnovom, macíkovom aj vo Swarovski štýle.

A aký je dnes trend pre zariadenie detských izieb našich najmenších? Hitom sú predovšetkým pastelové farebné odtiene – tradičná ružová, modrá, taktiež však šedá, žltá a zelená. Pôsobia nežne, presne tak, ako je nežné aj naše bábätko a náš vzťah k nemu.