Bývanie

Zaujímavosti zo sveta praktických doplnkov

Zariaďujete novú kuchyňu alebo kúpeľňu? V novostavbách je to veľmi jednoduché z toho dôvodu, že s tým nie je tak veľa práce ako pri prerábaní starej kúpeľne či kuchyne. Všetko je nové a nedotknuté. Pri skladaní úplne nového priestoru to ide hladko, ak viete aké vzory, materiály či farby k sebe pasujú. Dnes si môžete vybrať z veľkého množstva praktických vecí do domácnosti.

Správny výber na prvom mieste

Kuchyňa a kúpeľňa ponúka možnosti na rôzne kreácie v podobe ladenia obkladačiek s nábytkom, drezom, kuchynskou linkou, kúpeľňovým nábytkom a pod.. Estetické a pritom funkčné prevedenie rôznych úložných priestorov sa dá využiť na veľké množstvo vecí. Napríklad na uskladnenie suchých potravín, drogérie a vecí, ktoré nemusí byť vidieť, ale sú k dispozícii, keď ich človek potrebuje. Vďaka tomu vyniknú tieto miestnosti v celej svojej kráse. Budú nielenže vzdušné, ale aj dostatočne zariadené.

V kúpeľniach sa osvedčujú sprchové sety, ktoré sa skladajú zo sprchovej batérie a sprchového stĺpu. Na sprchový set si môžete pripevniť aj rovnako ladenú mydelničku alebo podstavec na kozmetiku. Vďaka kvalitnej inštalácii dosiahnete ladný look a všetko potrebné bude pekne pokope. Stačí si len vybrať z množstva modelov antikorového, zlatého alebo čierneho vzhľadu.

Aké platí pravidlo?

Pri výbere doplnkov a ich súčastí sa riaďte pravidlom, že menej je viac. Taktiež aj farebným kolieskom nič nepokazíte. Naučí vás ako správne zladiť farby, ktorá teplá farba sa hodí k studenej, či ktoré vzory priestor zužujú a naopak zväčšujú. V malom priestore kúpeľní oceníte sprchové boxy či sprchové kúty, ktoré sú zariadené praktickými sprchovými batériami a kúpeľňový nábytok ladený do výšky. Taktiež zvislé vzory a zrkadlá priestor opticky zväčšia. Pri zariaďovaní kuchyne sa s celkovým dojmom môžete vyhrať aj vďaka dostupným, praktickým, ale i nápaditým pomocníkom. Napr. také úložné koše z plastu, z dreva, juty, či z prútia alebo praktické vychytávky na zlepšenie chodu domácnosti nie sú na zahodenie, však?