Bývanie

Ako si zariadiť terasu pri rodinnom dome?

Aj keď s príchodom jesene nám ostáva málo dní na realizáciu zmien v exteriéri, počas jesene a zimy môžeme hľadať inšpirácie, ako si na budúci rok zveľadiť exteriérovú časť rodinného domu.

Ak máte plynulý prechod z interiéru do exteriéru, ako si zariadiť terasu pri rodinnom dome?

Pergoly ako tienenie 

Na terase budeme tráviť pomerne veľa času počas teplých dní. Najmä v letnom období oceníme kvalitné tienenie, ktoré nás bude chrániť pred slnečnými lúčmi.

Azda najkvalitnejším tienením sa zdajú byť pergoly. Najmodernejšie pergoly nájdete v ponuke hliníkových, či drevených pergol. Každý tento typ má svoje výhody, avšak ak si chcete vybrať tú najlepšiu, mali by ste ju ladiť k architektúre vášho domu.

Exteriérová časť rodinného domu ako fasáda, strešná krytina domu by mali ladiť s novou pergolou.

Masívny drevený nábytok 

V kombinácii s drevenými pergolami krásne vynikne masívny drevený nábytok. Drevo je kvalitný nadčasový materiál, preto ak si aj vyberiete hliníkovú pergolu, nebojte sa použiť práve drevený masívny nábytok. V zimných mesiacoch ho ale chráňte a správne ošetrujte.

Drevený nábytok vydrží aj v extrémnych mrazoch, ale je lepšie, ak je na zimu schovaný do uzavretej miestnosti. Aj keď používate dobrú tieniacu techniku, drevo by malo byť chránené.

Textílie

Aj keď v lete moc textílii nebudete potrebovať, maximálne tak podsedáky, na jeseň oceníte aj deky, či huňaté dekoračné vankúše. Ak plánujete zariaďovať terasu ešte aj teraz na jeseň, zaobstarajte si na terasový nábytok aj textílie – teplé deky, hrubé podsedáky a dekoračné vankúše.

Odporúčame na jeseň ladiť textílie v jesenných farbách. Uprednostňujte bordové, sivé, tmavozelené, horčicové, či hnedé textílie.

Ak si chcete zariadiť terasu pri rodinnom dome, okrem vyššie spomínaných vecí odporúčame na terasu kúpiť si aj stojany na kvety, do ktorých si môžete zasadiť okrasné kvety, alebo ich môžete využiť na výsadbu byliniek.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Dimasik_sh  / Shutterstock.com