Rodina

Chcete si po narodení dieťaťa kúpiť nové auto? Čo by malo spĺňať?

S narodením dieťaťa sa mení veľa vecí a v mnohých veciach zrazu budete mať úplne iné požiadavky. To platí aj pre nároky kladené na vaše auto. Môže sa stať, že práve narodenie dieťaťa vás „donúti“ kupovať nové auto skôr, ako ste plánovali. A čo by teda auto pre rodinu malo spĺňať?

Náklady a bezpečnosť

Ak nemáte „bezodný“ účet, zrejme si ako prvé stanovíte rozpočet. Okrem nákupnej ceny vozidla si však aspoň orientačne pozrite, v akých cenových reláciách sa pohybujú náhradné diely na dané auto. Aby vás neskôr, pri nákupe nových autodielov podľa VIN, neprekvapila ich cena a nestala sa tak údržba auta pre vás príliš finančne nákladnou.

Pri kúpe auta a obzvlášť rodinného, je dôležitá aj bezpečnosť. Niežeby sme chceli „privolávať“ nehodu, ale nikdy neviete, čo sa vám na ceste môže stať. Preto je nadštandardná bezpečnostná výbava veľkým plusom.

A to najdôležitejšie, batožinový priestor

To, čo však ľudí po narodení dieťaťa skutočne „núti“ kúpiť si nové auto, je potreba väčšieho priestoru. Zoberte si už len kočík. Áno, s výnimkou úplne malých áut ho do kufra vášho starého auta určite zmestíte, ale ľahko sa môže stať, že vám zaberie celý batožinový priestor a na iné veci neostane priestor.

„Rozšíriť“ batožinový priestor je možné strešným boxom, ale to je riešenie skôr na dovolenky a nie na každodenné jazdenie. Často je tak jedinou možnosťou poobzerať sa po väčšom aute. Tu však pozor! Ak kupujete nové auto, pretože potrebujete viac miesta, všímajte si objem batožinového priestoru, resp. celkový vnútorný priestor a nielen to, ako vyzerá auto zvonka. Obzvlášť SUV kupé sú v tomto smere zradné, keďže navonok vyzerajú mohutne, ale vo vnútri nie vždy ponúknu požadovaný priestor.

Mimochodom, keď sme už pri batožinovom priestore, praktickou funkciou je bezdotykové otváranie kufra pohybom nohy pri zadnom nárazníku. Každá mamička totiž určite dobre pozná situácie, keď má v jednej ruke dieťa a v druhej batožinu, ktorá má ísť do kufra. Okrem toho, že je to kvalitná „posilka“ na bicepsy, je to veľká komplikácia pri nakladaní vecí do kufra auta, ktorý si nemáte ako otvoriť. A práve bezdotykové otváranie tento problém rieši.

Zdroj obrázka:

Autor: PH888 / Shutterstock.com