Rodina

Investiční zlato chránené hologramom je výbornou voľbou

Prichádzate o úspory kvôli inflácii, ale do rizikových investícií sa vám nechce? Nemáte ani dosť financií na nákup nehnuteľnosti, čo sa taktiež odporúča ako dobrá investícia? Stále je tu zlato. Nákup investičného zlata chráneného hologramom je stávkou na istotu.

Investície do nehnuteľností a do zlata boli vždy odporúčané ako výborná ochrana pred infláciou. U nehnuteľností to však platí predovšetkým vtedy, keď máme dostatok vlastných financií na nákup bytu či domu. Pokiaľ si berieme hypotéku a jej splácanie plánujeme financovať z podnájmu, nemusí to už platiť. Minimálne ideme do veľkého rizika. Stávkou na istotu však zostáva investícia do zlata.

Investícia do zlata je jednoduchšia, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať

Nevyznáte sa v investíciách do zlata? Nemusíte sa ničoho obávať. Obecne je majetok uložený do zlata bezpečným a pri investovaní stačí dodržať niekoľko základných zásad. V prvom rade je dôležité vedieť, čo je a čo nie je investičné zlato. K investovaniu sa nehodí akékoľvek zlato. Na surové zlato, zlaté šperky, pamätné mince, ale aj na akcie zlato ťažiacich firiem zabudnite. Ako investičné zlato sa hodia výhradne investičné zlaté mince a predovšetkým investiční zlaté zliatky. Tie sa nazývajú aj zlaté tehly.

Zlaté tehly si vyberte správne

Rôzny obchodníci s investičným zlatom vám ponúknu rôzne zlaté zliatky. Ich hodnota a rýdzosť by mali byť rovnaké, napriek tomu je vždy lepšie siahnuť po tých najkvalinejších. Ako sa poznajú? Jednoducho. Majú renomovaného výrobcu. Na Slovensku sa investičné zlato nevyrába. Tradične sú u nás obľúbene švajčiarske zlaté zliatky. Ak siahnete po tých, ktoré pochádzajú zo švajčiarskej rafinérie Argor-Heraeus, urobíte dobre. Na Slovensku, ale aj v Českej republike, ich ponúka Zlatovna.

Hologram ako garancia pravosti

Zlaté zliatky Argor-Heraeus vám v prípade, že sa rozhodnete zlato predať, vykúpi každý obchodník. Nepotrebujete ani žiadny papierový certifikát. Ide o zliatky s laserom vyrobeným gilošovým obrazom. Táto špeciálna holografická metóda nazývaná Kinebar je chránenou obchodnou známkou spoločnosti Union Bank of Switzerland a používa sa tiež na pasoch a bankovkách.