Kariéra

Napíšte záverečnú prácu tak, aby ste boli spokojní s hodnotením

Písanie záverečnej práce je veľmi náročné obdobie pre študentov vysokých škôl. Mnohí záverečný ročník zvládajú ťažko. Mnohí ním však prechádzajú hladko. Písanie záverečnej práce a jej obhajoba je však posledným krokom k ukončeniu jednej etapy života.

Napíšte záverečnú prácu tak, aby ste boli spokojní s hodnotením.

Bez kvalitných informačných zdrojov to nepôjde 

Vypracovanie záverečnej práce je omnoho náročnejšie ako vypracovanie seminárnej práce, na ktoré sme boli zvyknutí na strednej, či základnej škole. Aby sme však zvládli napísať záverečnú prácu, bez kvalitných informačných zdrojov to jednoducho nepôjde. Keďže sa bude jednať o písanie odbornej témy a sú potrebné citácie, či výskumy, je nutné zabezpečiť si naozaj kvalitné informačné zdroje.

Odporúčame vám spraviť si rešerš akonáhle sa dozviete, aká bude téma vašej záverečnej práce. Poradiť vám môže aj samotný školiteľ, avšak rešerš vám najlepšie pomôže nájsť kvalitné zdroje, z ktorých potom budete môcť čerpať pri písaní.

Skontrolujte si stav počítača 

Aby ste boli spokojní s hodnotením a aj samotným písaním, je nutné si pred začatím písania záverečnej práce, napríklad rozsiahlejšej diplomovej práce, skontrolovať stav počítača. Počítač, či notebook musí byť výkonný, rýchly, musíte tam mať okrem počítačového programu na písanie aj iné programy, ktoré vám pri písaní pomôžu.

Zároveň si nachystajte externý disk, či USB kľúče, kde si budete každý deň ukladať napísané časti záverečnej práce. Prísť o napísanú časť práce dôsledkom poruchy počítača by malo fatálne následky.

Ak chcete napísať prácu tak, aby ste boli spokojní s hodnotením, okrem výberu kvalitných informačných zdrojov a funkčného rýchleho počítača odporúčame pravidelne konzultovať napísané časti so školiteľom. Môže to byť osobne, alebo aj prostredníctvom emailov.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Have a nice day Photo  / Shutterstock.com